Urząd Pracy w Elblągu uruchamia pożyczkę

  • 02.04.2020, 14:05
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Urząd Pracy w Elblągu uruchamia pożyczkę fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu uruchamia w ramach rozwiązań tzw. Tarczy antykryzysowej nabór wniosków o niskooprocentowaną pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców ze środków Funduszu Pracy

 

Z pożyczki może skorzystać mikroprzedsiębiorca, który prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 r. i który spełnia warunki z art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców, tj. przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki: 

a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz 

b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz 

z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 

2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro.

Pożyczka udzielana będzie jednorazowo, do kwoty 5 tys. zł, ze stałym oprocentowaniem w skali roku, które wynosi 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez NBP.

Rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji, a okres spłaty pożyczki musi zamknąć się w 12 miesiącach.

Pożyczka wraz z odsetkami będzie umarzana pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29  lutego 2020 r. 

Szczegółowe informacje oraz wnioski dostępne są na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mm
Mm 03.04.2020, 18:01
Ludzie masowo zamykają interesy... Masowo się rejestrują w Pup Wysłałam. Emeila żeby mnie zarejestrowali elektronicznie... Jak dotąd bez, żadnego odzewu... Spiesza się z ewidencja i rejestracja. OPIESZALOSC OBSŁUGA KULEJE A ONI POŻYCZKI.. DLa kogo....

Pozostałe