Prezydent o epidemii konronawirusa w Elblągu

  • 01.04.2020, 15:31
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Prezydent o epidemii konronawirusa w Elblągu
Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga zapewnił, że sytuacja epidemiologiczna jest monitorowana non spot, a praktycznie każdy dzień zaczyna się od sztabu zarządzania kryzysowego.

 

-"Liczba zarażonych z terenu miasta od kilku dni nie uległa zmianie i wynosi 14. Aktualnie 57 elblążan jest objętych kwarantanną, a 155 osób nadzorem epidemiologicznym."

- mówi Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Prezydent Elbląga przypomniał o nowych obostrzeniach wprowadzonych przez rząd i poprosił elblążan o ich przestrzeganie

- "to ułatwi nam walkę z wirusem"

- przekonuje Prezydent Elbląga.

Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga podziękował również elblążanom za okazaną pomoc i solidarność:

"Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, laboranci, personel medyczny to bohaterowie ostatnich dni, którym składam serdeczne podziękowania i słowa uznania. Na szczęście te osoby nie są same – mogą liczyć na nasze wsparcie. Jestem dumny, że w Elblągu tak wiele osób, firm i instytucji pomaga w tym wyjątkowym czasie. W akcję walki z koronawirusem włącza się mnóstwo firm, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, wolontariusze, osoby fizyczne. Wsparcie kierowana jest do placówek medycznych, osób starszych, samotnych i potrzebujących. Świetnie zorganizowana jest pomoc Centrum Wolontariatu w Elblągu, pomagają harcerze, ludzie skupieni wokół inicjatywy Widzialna Ręka. Niesiona jest pomoc sąsiedzka. Na dzień dzisiejszy 36 firm i osób prywatnych przekazało naszemu Szpitalowi Miejskiemu pomoc rzeczową. Są to głównie środki ochrony osobistej: maseczki, przyłbice, obuwie ochronne, kombinezony i rękawiczki."

-"Przekazywana jest żywność dla personelu medycznego i materiały biurowe do placówek medycznych. Dziesiątki ludzi szyje maski dla szpitali i innych instytucji. Pracownicy MOSiRu niebawem przekażą pierwszą partię masek szpitalowi przy Żeromskiego. Na konto Szpitala Miejskiego, który walczy z tą chorobą, wpływają darowizny od elblążan. To już ponad 30 tysięcy od osób prywatnych. Bardzo za to dziękujemy. Hojność finansową okazały elbląskie firmy: 100 tysięcy złotych przekazał Browar w Elblągu na zakup respiratora i łózka na OIOM naszemu Szpitalowi Miejskiemu. Stolpłyt i Meble Wójcik przekazały łącznie 27 tysięcy złotych, Firma Hem Poland 30 tysięcy, Lions Club Elbląg 20 tysięcy, kolejne 10 tysięcy Związek Pracodawców Ziemi Elbląskiej. Listę darczyńców znajdą Państwo pod poniższym linkiem, z pewnością będziemy ją aktualizowali. Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję, także tym darczyńcom, którzy pragną pozostać anonimowi. Dziękuję za okazane serce i wielką solidarność!"

- dodaje Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ki
ki 02.04.2020, 10:58
powiem tylko tyle, że prywatne firmy wyczuły darmowy grosz od państwa i już kombinują, robią sztuczne zabiegi i uniki aby kase dostać!!! powinni sprawdzić elbląskie firmy
we
we 02.04.2020, 11:02
Nie prowadziłeś/łaś działalności skoro tak mówisz. To, co potencjalnie (choć najprawdopodobniej nie) można "dostać od Państwa" to nic w porównaniu do stałych wydatków i zero szans na pokrycie choćby części kosztów.
Ye@a€ PIS
[email protected]€ PIS 02.04.2020, 10:46
Jeśli "sytuacja epidemiologiczna jest monitorowana non SPOT" to ja się trochę cykam :) Ale przede wszystkim gość ze zdjęcia wygląda jakby walkę z koronawirusem przegrał zanim jeszcze koronawirus przybył do Polski. Abstra***ąc od miernej jakości jego prezydentury to facet jest tak apatyczny, zapuszczony, niezdrowy i śliski, że samo przebywanie z nim grozi depresją.
STOP USTAWIE 447.
STOP USTAWIE 447. 01.04.2020, 20:21
Dalej żryjcie te fastwoody, glifosaty, i inne paskudztwo, a odporność wam spadnie i zeżre was zwykły katar. I o zgrozo, karmicie tym swoje dzieci. Po co tradycyjny obiad, jak można kupić pizzę, hot doga.....Sami na siebie wydajecie wyrok. Czy macie pojęcie że polscy rolnicy nie są już w stanie wyżywic Polaków? Tylko ue, ich zbrodnicze dyrektywy..... OBUDŻCIE SIĘ!
Janusz
Janusz 01.04.2020, 16:13
Nic w tej przemowie nie ma na temat pomocy dla małych przedsiębiorców. Co z ludzmi handlującymi na targowisku miejskim??? Jaką pomoc miasto oferuje dla nas skoro miasto zakazało handlu na rynku???? Mamy mały sklepik na rynku obroty spadły strasznie nie mamy pieniędzy na czynsz za obiekt. Pisaliśmy petycję razem z innymi osobami które maja swoje pawilony oraz kontaktowałem się z dyrektorem rynku w sprawie zawieszenia opłat za dzierżawę pawilonów w kryzysie. Nie mamy żadnej odpowiedzi w tej sprawie. Ile mamy czekać by miasto i prezydent Nam pomógł w tych ciężkich chwilach kryzysu????? Markety które nie sa polskie są otwarte i ludzie tam chodzą na zakupy a My Rynkowicze dostajemy po d... Kiedy dostaniemy pomoc od miasta i prezydenta na którego w wyborach głosowaliśmy??????

Pozostałe