Koronawirus i markety w Elblągu - jest reakcja Miejskiego Rzecznika Konsumetów

  • 01.04.2020, 14:43
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Koronawirus i markety w Elblągu - jest reakcja Miejskiego Rzecznika Konsumetów fot. pixabay/ilustracja do tekstu
-"Doszły mnie słuchy, że w elbląskim Kauflandzie oraz Lidlu klienci, aby wejść do sklepu, zmuszeni są do korzystania z wózka na zakupy. Osoby, które bez wózka nie mogą wejść na teren sklepu. Bardzo proszę o potwierdzenie tej informacji, bo nie wiem czy jest ona prawdziwa. W końcu mamy dziś 1 kwietnia" - poinformował dziś Miejski Rzecznik Konsumetów.

 

Elblążanie potwierdzili rzecznikowi konsumentów, że do takich sytuacji dochodzi:

-"Informacja prawdziwa odnośnie sklepu Kaufland. Nie można wejść ze swoją torba na zakupy tylko można wejść z ich wózkiem, brak koszyków. Taki stan rzeczy jest w kauflandzie już od paru dni"

 

- "Jest niestety prawdziwa"

Oczywiście że prawda jak odmówiłam brania wózka to pan ochroniarz mnie do sklepu nie wpuścił

To tylko niektóre komentarze mieszkańców Elbląga, do sprawy odniósł się Miejski Rzecznik Praw Konsumentów:

-"Bardzo dziękuję szanownym grupowiczom za informacje. Dopiero dziś otrzymałem telefony niezadowolonych konsumentów z wprowadzonego przez te sklepy rozwiązania. Jako, że żaden z nich nie znajduje się w bezpośrednim pobliżu mojego miejsca zamieszkania, to nie miałem okazji sprawdzić naocznie. Nakaz ten, abstrahując zupełnie od jego oceny społecznej, wydaje się być kompletnie pozbawiony podstawy prawnej. Nie ma bowiem przepisu powszechnie obowiązującego, za pomocą którego sprzedawca mógłby nakazać klientowi zachowanie tego typu."

- wyjaśnia Paweł Rodziewicz, Miejski Rzecznik Konsumentów.

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bozka
Bozka 15.04.2020, 19:46
W Olkuszu w lidlu na Jana Pawła też nakazują branie wózka nie dezynfekują po każdym kliencie i jest to narażanie klienta na zakażenie powinni raczej pilnować aby ludzie zachowywali odstęp 2 m a nie obok siebie niech tego pilnują a nie nakazują branie wózka skoro mam własną torbę nie mogą sobie bezprawnie wprowadzać swojego prawa
aaa
aaa 02.04.2020, 22:04
Go mózgu to ty nie masz bo piszesz z błędami, klient nie chce brać koszyka bo jest brudny
Anna
Anna 02.04.2020, 14:06
Robiłam dziś 02,04,202 godz.11-12 zakupy w Lidl, osoba która nie wzięła wózka nie mogła wejść do sklepu
Go
Go 02.04.2020, 08:55
To chyba oczywiste ! Do sklepu przychodzimy na zakupy nie na spacer! Do tego służy koszyk. W czasie epidemii nie kupujemy dwie bułeczki i trzy pomidory macane.... Chyba że. ....nie mamy muzgu....
MÓzg
MÓzg 02.04.2020, 12:21
No Ty z pewnością mózgu nie masz a nawet jeśli to nie używasz.
mamam
mamam 02.04.2020, 08:36
Podejrzewam że tyle ile jest wózków w obiegu tylu ludzi może być na sklepie i łatwiej im liczyć klientów.Tylko durne jest przekazywanie sobie żetonu lub złotówki za wózek!!!!



Pl
Pl 02.04.2020, 00:34
Eclerc to samo
Zbulwersowany
Zbulwersowany 01.04.2020, 23:24
Ludzie chodzą sobie po sklepach, mając w nosie jakiekolwiek zagrożenie. W sklepach nie zachowują odległości, pytają o byle pierdoły obsługę, bo nie chcę im się nic samemu poszukać, oczywiście nie zachowując przy tym żadnej odległości. A kas samoobsługowych to się boją jak ognia i lepiej iść do kasjerki niż spróbować samemu. Niestety nastały takie czasy, że Polak zrobił się strasznym egoistą i osobą próżną,nawet w tak ciężkich czasach jakie mamy teraz myślą tylko o sobie.
mario
mario 01.04.2020, 22:22
dzisiaj byłem o 9-ej inie kazali brać wózków tylko jakaś debilna kli9entka wprowadzała ludzi w błąd że jest jedna kolejka do wszystkich kas stałem jak idiota aż wreszcie przyszła kierowniczka i kazała sie poprzesuwać żeby nie było tłoku.
...
... 01.04.2020, 21:59
Prawda jest taka, że ludzie z nudów chodzą do sklepów po kilka razy dziennie po artykuły nie pierwszej potrzeby. Nigdzie nie można pójść ,więc sklep zapewnia jakąś formę rozrywki. Wejdzie i chodzi przez 2 godziny bez celu wszystko maca i dotyka. Na koniec stoi i się wydziera na kasjerki, że musi stać w kolejce a w siatce co pęczek rzodkiewek lub piwo.
Anonim
Anonim 01.04.2020, 21:40
Pytanie moze nie z tej beczki :) ale czy kto kolwiek z klientow pomyslał o pracownikach tych sklepów? Ludzi w sklepie tłum a co z pracownikami którzy w sklepie spedzają caly dzień? Przecież oni też mają rodziny, małe dzieci. Pomyślcie bo to wlaśnie oni są najbardziej narażeni.
Piotr
Piotr 01.04.2020, 21:10
A ja mam takie pytanie czy przebywające osoby przed wejściem do marketu w grupie większej niż średnio 5 do 20 osób to w tych czasach nie zgromadzenie ponoć są nielegalne .
Klient
Klient 01.04.2020, 17:27
W Leclercu też wpuszczają tylko z wozkami
brunonz
brunonz 01.04.2020, 17:18
To prawda!ja też to przerabiałem i olałem zakupy
Lukas
Lukas 01.04.2020, 16:13
Ja nigdy nie korzystałem z wózków, bo się brzydzę i teraz tym bardziej nie mam zamiaru
Janusz
Janusz 01.04.2020, 15:20
Co z ludzmi handlującymi na targowisku miejskim??? Jaką pomoc miasto oferuje dla nas skoro miasto zakazało handlu na rynku???? Mamy mały sklepik na rynku obroty spadły strasznie nie mamy pieniędzy na czynsz za obiekt. Pisaliśmy petycję razem z innymi osobami które maja swoje pawilony oraz kontaktowałem się z dyrektorem rynku w sprawie zawieszenia opłat za dzierżawę pawilonów w kryzysie. Nie mamy żadnej odpowiedzi w tej sprawie. Ile mamy czekać by miasto i prezydent Nam pomógł w tych ciężkich chwilach kryzysu????? Markety które nie sa polskie są otwarte i ludzie tam chodzą na zakupy a My Rynkowicze dostajemy po d... Kiedy dostaniemy pomoc od miasta i prezydenta na którego w wyborach głosowaliśmy??????
S
S 01.04.2020, 15:18
W dniu dzisiejszym wpuszczali bez potrzeby brania wózków .
Pracownik
Pracownik 01.04.2020, 15:17
Poprzez wprowadzone USTAWY przez rząd o ilości klientów na sklepie wózek dla klienta jest jedynym racjonalnym rozwiązaniem by stwierdzić ilość klientów na sklepie. ILOŚĆ WÓZKÓW-ILOŚĆ KLIENTÓW. Wózki są dezynfekowane, a na wejściach są płyny i rękawiczki. Gdyby nie wózki na sklepie byłoby 1000 osób.
ludwika
ludwika 01.04.2020, 15:37
A jaki jest kłopot w policzeniu ludzi, a nie wózków? Tym bardziej, że do 20 policzyć mozna także ludzi
emerytka
emerytka 02.04.2020, 17:39

Po otwarciu sklepu jeden pracownik wpuszcza do sklepu tyle osób, ile może wg przepisów. Pózniej wg zasady: jedna osoba wychodzi, druga wchodzi i lepiej ze swoja torbą,niż z wózkiem. Tak jest w Biedronce na Zatorzu i to mi odpowiada
Ase
Ase 01.04.2020, 19:41
To stan i licz... jak z jednej wchodza a z drugiej wychodza
Pracownik
Pracownik 01.04.2020, 18:51
W sklepie Carrefour są 3 wejścia, zapraszamy do pomocy obywatelskiej i policzenia wszystkich klientów.
Angel
Angel 01.04.2020, 15:12
Byłam chwile przed 10, mój błąd polegał na tym,że przez te lekcje online i nawał materiału człowiek po tylu tyg.nie myśli racjonalnie,pojechalam po zakupy (robie je raz na tydzien lub 1,5 tyg)po najpotrzebniejsze rzeczy i jakieś stare babsko wychodzi z kauflanda i drze na mnie ryja,że jakaś tempa jestem i,że tylko emeryci wchodzą od 10-12, zachowała sie jak jakaś patola(nie wydaje mi sie,żeby a wredna baba miala więcej niż 52), mój błąd polegał na tym, że nie przestawilam zegarka w aucie i byla u mnie 9 :-))))
zzz
zzz 02.04.2020, 10:30
trza było dać jej z liścia
Dorota
Dorota 01.04.2020, 16:22
Ja dzis stalam w duzej kolejce na tz manhatanie ok godz 9 i bylo sporo starszych osob .Oni powinni tez nie byc w nie swoich godz obslugiwani poniwaz przez nich tworzy sie podwojna kolejka.Ludzie marzną i zaraz sie po przeziebiaja skoro my nie mozeby w ich godzinach proste
Wkurzona
Wkurzona 01.04.2020, 15:54
Masz racje Za ti starucjom dali mozliwosc spacerowania po sklrpach caly dzień + graus 2 godziny. Szlag by trafił. Podzlam rano specjalni, na zewnatrz sklepu ponaf 80% to staruchy. Powinny byc TYLKO TE DWIE GODZINY DLA NICH
KLIENT
KLIENT 01.04.2020, 15:07
Zdecydowanie bardziej higienicznym rozwiązaniem jest wejście z własną torbą na zakupy lub własnym wózkiem jak to czynia osoby starsze.
997
997 01.04.2020, 15:04
bzdura

Pozostałe