Strażacy na ratunek elbląskim ratownikom

  • 01.04.2020, 12:31
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Strażacy na ratunek elbląskim ratownikom fot. OSP w Krzewsku
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku wspomogli w tych trudnych chwilach ratowników medycznych: -"Finalnie udało się nam zakupić przyłbice ochronne, środek do dezynfekcji oraz kilkanaście zgrzewek wody mineralnej. Wszystko to dostarczyliśmy działowi ratowniczemu w Elblągu" - informują strażacy z OSP Krzewsk.

 

-"Nasza straż nie narzeka na nadmiar środków, w związku z czym bardzo często musimy liczyć na pomoc naszych przyjaciół. Wielokrotnie pomocą służył nam m.in. Dział Ratownictwa Medycznego - Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu (Elbląg, ul. Orzeszkowej). Ponadto nie raz, nie dwa współpracowaliśmy przy okazji wspólnych działań. Kiedy usłyszeliśmy, że - w związku z epidemią koronawirusa - potrzebne jest wsparcie dla pracowników "służby zdrowia", wśród strażaków podjęliśmy błyskawiczną decyzję o wewnętrznej zbiórce pieniędzy, aby choć trochę ułatwić pracę naszym koleżankom i kolegom "

- informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku.

Wszystko wskazuje na to, że dobro zostanie pomnożone, bowiem strażacy z Krzewska "rzucili wyzwanie" innym jednostkom OSP w naszym regionie:

-"Przy okazji zbiórki wpadliśmy na pomysł organizacji "wyzwania" #ObdarujSwojePogotowie w skrócie OSP. Jednostki OSP niejednokrotnie pokazywały swoją wartość. Zamiast kopać papier toaletowy możemy zrobić coś innego - Plan jest prosty - wytypowana jednostka w wybrany przez siebie sposób wspiera najbliższą swojej lokalizacji stację Ratownictwa Medycznego. Po zakończeniu wyzwania wyznacza kolejne jednostki. Liczymy, że temat się przyjmie"

- informuje OSP w Krzewsku.

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe