"Nie możemy się zamknąć na klucz i czekać na lepsze czasy"

  • 01.04.2020, 11:56 (aktualizacja 01.04.2020, 12:28)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
"Nie możemy się zamknąć na klucz i czekać na lepsze czasy" fot. Express Elblag
Ziścił się najczarniejszy scenariusz dla Fundacji Końskie Zdrowie - "Od prawie 30 lat nie prowadziliśmy żadnej zbiórki pieniędzy, nie pozyskiwaliśmy środków na bieżącą działalność, nie prosiliśmy o pomoc, dziś potrzebujemy Waszego wsparcia" - mówi Ewa O b r y c k a – B ł a u t, Prezes Zarządu Fundacji Końskie Zdrowie.

 

Fundacja Końskie Zdrowie od 15 marca nie prowadzi żadnych jazd i pracuje w bardzo skromnym składzie ograniczając do minimum ilość ludzi wchodzących na teren Fundacji.

W obecnej sytuacja Fundacja nie prowadzi żadnych zajęć Szkółki Jeździeckiej, Końskiego Przedszkola, jazd komercyjnych, co sprawiło, że fundacja została pozbawiona źródła utrzymania obiektu, ludzi a przede wszystkim koni.

-"Nie jesteśmy salą gimnastyczną, która zamykamy na klucz i czekamy na lepsze – zdrowsze czasy. Musimy zajmować się i pracować z Naszymi końmi na bieżąco, na bieżąco też utrzymujemy opiekę weterynaryjną (szczepienia okresowe itp) oraz kowalską."

- mówi Ewa O b r y c k a – B ł a u t, Prezes Zarządu Fundacji Końskie Zdrowie.

-" Od prawie 30 lat nie prowadziliśmy żadnej zbiórki pieniędzy, nie pozyskiwaliśmy środków na bieżącą działalność, nie prosiliśmy o pomoc, wierząc, że praca jaką wykonujemy sama się obroni i zawsze pozwalała na utrzymanie. W chwili obecnej po prostu nie możemy pracować. Obserwuję i rozmawiam z osobami z branży jeździeckiej, wkrótce czeka Nas dramatyczna walka o pozostanie na powierzchni, zapewne zmniejszy się ilość pogłowia konin w Polskie w ogóle. Praca u podstaw, którą od lat się zajmuję osobiście, w dziedzictwie po Tacie – założycielu Fundacji, stanie się mniej dostępna, ze względów finansowych Naszych klientów także. Jak zapewne wiecie od roku zajmuję się Fundacją i robię wszystko by trwać w misji, zostawiłam pracę zawodową dla tej organizacji, wierzę, że przez ten rok udało się zarazić nie jedną osobę miłością do koni i jeździectwa – stąd też wprost PROSZĘ O POMOC FINANSOWĄ – darowizny w dowolnej i dobrowolnej wysokości wpłacane na konto Fundacji Końskie Zdrowie."

- dodaje  Ewa O b r y c k a – B ł a u t.

Numer konta bankowego fundacji Końskie Zdrowie:  BZ WBK 96 1500 1403 1214 0000 4888 0000

Bezpośredni link do zrzutki KLIKNIJ TUTAJ

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

EG
EG 02.04.2020, 15:25
30 lat to sporo czasu i nie macie żadnych oszczędności.??????!
abc
abc 02.04.2020, 09:34
Trudno, nic na to nie poradzimy, takie życie.

Pozostałe