Carrefour obejmuje opieką szpital zakaźny w Elblągu

  • 01.04.2020, 10:43 (aktualizacja 01.04.2020, 10:48)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Carrefour obejmuje opieką szpital zakaźny w Elblągu
Firma Carrefour podjęła decyzję o objęciu szpitala zakaźnego w Elblągu bezpośrednią pomocą żywnościową. Pomoc do szpitala trafi bezpośrednio z hipermarketu przy ul. Dąbka 152.

 

Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu będzie regularnie otrzymywać od elbląskiego sklepu Carrefour najpotrzebniejsze produkty żywnościowe, w tym jedzenie, napoje i kosmetyki. Lista dostarczanych produktów będzie na bieżąco weryfikowana, tak aby odpowiadała ona na aktualne zapotrzebowanie pracowników opieki medycznej placówki. 

Carrefour zdecydował się przekazać podobne wsparcie łącznie do 41 szpitali zakaźnych zlokalizowanych na terenie całego kraju i zlokalizowanych w pobliżu hipermarketów należących do sieci. Wsparcie placówek w zaspokojeniu ich bieżących potrzeb pozwoli skuteczniej walczyć z pandemią oraz zadbać o większy komfort pracy personelu medycznego w tym trudnym dla wszystkich okresie:

- Skuteczna walka z koronawirusem to największe wyzwanie, przed którym jak dotąd stanął cały świat w XXI wieku. Sklepy Carrefour mogą być w tych trudnych czasach nie tylko miejscem zaopatrzenia się społeczeństwa w podstawowe produkty spożywcze, ale także nieść pomoc polskim służbom medycznym w walce o nasze życie i zdrowie. Dlatego obejmujemy bezpośrednią pomocą żywnościową personel szpitali zakaźnych w całej Polsce – dodaje Christophe Rabatel, Prezes Zarządu Carrefour Polska.

W województwie warmińsko-mazurskim Carrefour obejmie opieką również Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie. Pomoc wszystkim 41 szpitalom będzie świadczona przynajmniej przez najbliższe 3 miesiące lub do czasu skutecznego ograniczenia pandemii na polskim rynku. Wartość pomocy szacowana jest na ponad 650.000 złotych.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szach
Szach 12.04.2020, 08:47
A co z pacjentami chorymi na koronowirusa??? Nie ma żadnych leków na tego wirusa więc odżywianie to jedyna pomoc dla organizmu chorego w walce z chorobą. A jesteśmy karmieni jak w typowym szpitalu czyli brakuje warzyw owoców i wody. Po za tym ludzie zamknięci na tygodnie w małym pokoiku bez dostępu do drobnych muszą patrzeć w ścianę bo telewizory są na monety. Bez porządnego odżywiania odsetek umierających tylko się zwiększy.
Magda
Magda 09.04.2020, 01:32
Brawo!! Pomoc w tym czasie jest najwspanialszą rzeczą. Niech tylko Państwo jakoś pomaga przy zakupie potrzebnego sprzętu, zabezpieczeń, ochrony... Podstawa teraz a martwię się, że wszystkim SPOŁECZEŃSTWO... nie da rady pomóc... Dla Bohaterów brawo - Jak jesteś bohaterem to sam o tym dobrze wiesz!
Kim
Kim 01.04.2020, 14:13
A olsztyńskie tchórze nie przyjmują zakażonych w przeciwieństwie do innych miast wojewódzkich
aaaaaaaaaa
aaaaaaaaaa 01.04.2020, 12:40
aaaaaaaa
irkal
irkal 01.04.2020, 11:04
no fajnie, dobrze że nie do wojewódzkiego, dla roszczeniowej Gelert, która mimo pensji ponad 20 tysięcy miesięcznie, tak zarządza że wiecznie nie ma na drobne zakupy dla szpitala, a dodatkowo bierze kase z sejmu, nie wiem za co, no isynuś ma parkingi wokół szpitala
killerek
killerek 01.04.2020, 13:02
powołać komisję śledczą w sprawie synusia dyrektorki i tych parkingów
Konfederata.
Konfederata. 01.04.2020, 21:19
Ale lewactwo i platformersi popierają syf.
holka
holka 01.04.2020, 10:57
brawo!, aż miło czytać takie rzeczy

Pozostałe