Termometry w elbląskim szpitalu przestają działać

  • 30.03.2020, 12:24
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Termometry w elbląskim szpitalu przestają działać
-"Nasze termometry bezdotykowe do mierzenia temperatury osobom wchodzącym do szpitala, powoli przestają "dawać radę" Czy znajdą się osoby, które mogłyby nas wspomóc?" - poinformował Wojewódzki Szpital Zespolony na portalu społecznościowym Facebook.

 

"Chodzi o tzw. termometry medyczne - bezdotykowe. Nie preferujemy konkretnych modeli"

- dodaje WSZ w Elblągu.

Przypomnijmy, że od 17 marca w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu wprowadzono dodatkowe procedury mające chronić pacjentów i pracowników przez zarażeniem koronawirusem.

W celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pacjentów i pracowników każda osoba chcąca wejść na teren szpitala przechodzi obowiązkowe mierzenie temperatury ciała.

WSZ w Elblągu w ten sposób minimalizuje potencjalne niebezpieczeństwo.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Żona
Żona 31.03.2020, 16:54
Nie tylko w szpitalu, w wojsku też. Termometry wytrzymały tydzień i nie ma żadnych zastępczych (każdy wchodzi jak leci). Żadnych rękawiczek, masek czy płynów ogólnie dostępnych.
kiki
kiki 01.04.2020, 08:28
a to co wojsko kasy nie ma? do jasnej cholery idzie mnóstwo kasy na tych następnych nierobów! już się tak nuczyli tylko daj i daj
Mik
Mik 02.04.2020, 06:38
Teraz w wojsku siedzą z takim nastawieniem, że sporo zarobi, szybko na emeryturę pójdzie, pobawi się na poligonie ale jak miałby być jakiś konflikt zbrojny to on się zwolni z tej roboty.
Tomasz Sss.
Tomasz Sss. 31.03.2020, 07:53
Zastanawiałem się do czego można porównać rząd, który organizując wybory w trakcie epidemii jest skłonny narazić zdrowie i życie obywateli w imię utrzymania władzy. Jedyne co przychodzi mi do głowy do rząd nazistowskich Niemiec.
halibut
halibut 31.03.2020, 07:36
a może synuś Gertowej niech kupi nowe termometry, przecież ma parkingi wokół szpitala!!! dlaczego doszło do takiej sytuacji pytam dyrektorkę???
Wojparking
Wojparking 31.03.2020, 09:07
Hehe synuś dobry miglanc ,niezłe ida kombinacje
vcx
vcx 31.03.2020, 16:10
że też nikt nie zrobi z tym porządku, wszyscy o tym wiedzą a cicho sza!
Zygiwojo
Zygiwojo 31.03.2020, 20:56
mama odejdzie syn zgubi kilo
kejt
kejt 01.04.2020, 22:52
zygi jak tam ? czemu sie nie odzywasz
Ratownik
Ratownik 31.03.2020, 06:57
To jakaś kpina!!!!. Szpital nie ma funduszy na baterie? Dyrektorka szpitala do odwołania! To karygodne!!!!
Realista
Realista 30.03.2020, 22:25
Prosze wymienic baterie i znowu zaczna dzialac.
rosi
rosi 30.03.2020, 20:57
Po wejściu z "powietrza" temperatura w termometrze pokazuje ok. 36 st. C. Tak naprawdę to po około 30 min. po przebywaniu w temperaturze otoczenia pomiar jest wiarygodny. Więc temperatura przy takim pomiarze jest .....
Oburzony
Oburzony 30.03.2020, 20:19
Ludzie, dajecie na wszystko, to dajcie na baterie. Nosz ku......
Czy baterie* się nie rozładowały?
Czy baterie* się nie rozładowały? 30.03.2020, 18:54
Czy BATERIE w termometrach się nie rozładowały ???????
Sprawdzić baterie czy się nie rozładowały !!!
Sprawdzić baterie czy się nie rozładowały !!! 30.03.2020, 18:49
Czy bakterie w termometrach się nie rozładowały ??????????
Jak to wygląda
Jak to wygląda 30.03.2020, 18:02
W tej chwili są ustalane przetargi na różne inne rzeczy np. Drogi branża IT warte miliony które dojdą do realizacji . A wy piszecie takie bzdury że szpital nie ma termometru wartego 50 zł.
Mik
Mik 31.03.2020, 15:19
Są kraje w których władze chciały mieć np bombę atomową i ją mają, a ludzie umierają z głodu. To, że gdzieś wydawane są publiczne miliony nie oznacza, że jest dobrze.
Wyborca
Wyborca 30.03.2020, 17:48
Zanim został zaprzysiężony rząd Prawa i Sprawiedliwości, już było wycie totalnej opozycji, że Polska pod rządami PiS się zawali.
Miało nie starczyć funduszy na program 500+,
miało nie starczyć na obniżenie wieku emerytalnego.
Wszystko pod rządami PiS miało być szkodliwe dla Polski.
Miała też być łamana Konstytucja oraz niszczona demokracja i do tej pory nie podali POstkomuniści, który artykuł Konstytucji jest złamany.
Minęły 4 lata i co mamy?
Przywrócono wiek emerytalny z 67 lat na 60 lat dla kobiet (7 lat mniej) i 65 lat dla mężczyzn (2 lata mniej).
Program 500+ działa i to sprawnie, jest już na KAŻDE dziecko !
Ludzie w wieku ponad 75 lat mają większość lekarstw za darmo.
Uruchomiono w Szczecinie program odbudowy stoczni.
Rozpoczęto Przekop Mierzei Wiślanej.
Odkupiono bank PKO SA.
Spółki skarbu Państwa (Orlen, KGHM, LOT) działają prężnie i pomagają Polakom w trudnych sytuacjach, np. walka z Koronawirusem.
Przedsiębiorcy płacą nie 19 a 15% a teraz do 9% podatku CIT.
Podniesiono płacę minimalną z 1750 zł do 2600 zł/brutto.
Podniesiono minimalną stawkę godzinową.
Podniesiono emerytury i zwiększono dodatek dla matek dzieci inwalidów,
Jest odprawka 300+ dla uczniów.
Jest 13stka dla emerytów i waloryzacja emerytur.
Wprowadzono program Maluch+.
Polska jest niestałym członkiem ONZ. Prezydent Trump w Polsce ze świetnym przemówieniem.
Mik
Mik 31.03.2020, 15:30
Zmienić liczbę na kartce z 67 na 60 to każdy potrafi. Nikt przecież nie chce męczyć ludzi pracą do śmierci. Tylko pomyśl Wyborco, kto wypłaci tym wszystkim emerytom godne emerytury np. za 10-20 lat? Sztuką jest tak zarządzać państwem, żeby godzić ze sobą potrzeby dzisiejsze z potrzebami w przyszłości. Tej przyszłości PiS absolutnie nie widzi i nie chce widzieć.
Annna
Annna 31.03.2020, 08:47
I CO UWAŻASZ , ŻE JEST NA WSZYSTKO!!!!!!!! TYLKO NA ZDROWIE BRAKUJE!!!!WYDALI WSZYSTKIE REZERWY NA SOCJAL , ZAMIAST MOPSY EDUKOWAĆ I WYSŁAĆ DO PRACY, A TERAZ PŁACZĄ, ŻE MOGĄ TYLKO 2% PKB PRZEZNACZYĆ NA WALKĘ Z PANDEMIĄ, KIEDY INNE KRAJE PRZEZNACZAJĄ 20-30%. DLA OSÓB , KTÓRE MAJĄ PROBLEM Z EKONOMIĄ PISZĘ O PROCENTACH A NIE O KWOTACH!!!
Tomasz Sss.
Tomasz Sss. 31.03.2020, 07:50
I właśnie dlatego jeszcze przed epidemią budżet zaczął się sypać i pojawił się silny deficyt. Epidemia tylko dobiła sytuację. Nie da się w nieskończoność okradać społeczeństwa, a następnie rozdawać kiełbasy wyborczej w imię utrzymania władzy. Każdy system socjalistyczny (również ten który stworzył PIS) musi upaść.
Elblążanka
Elblążanka 30.03.2020, 21:14
Wyborco ...ty chyba złapałeś wirusa ..aż mi Cię szkoda
Ja
Ja 30.03.2020, 20:34
C0 za bzdury
POstkomuna AUT  !!!
POstkomuna AUT !!! 30.03.2020, 17:45
Dobrze, że w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość, niewyobrażam sobie co by się działo, gdyby przy władzy była POstkomuna. PO w szpitalu nie są w stanie poradzić sobie z zabezpieczeniem w termometry, to dlaczego Ci nieudacznicy tak bardzo chcą rządzić? Czy oni zdają sobie sprawę, że ich działanie zagraża zdrowiu ludzi?
Annna
Annna 31.03.2020, 08:51
ZAPOMNIAŁEŚ , ŻE OD 5 LAT RZĄDZI PISLANDIA!!!!!!!! TO ONI ROZDAJĄ PIENIĄDZE!!!!! I DAJĄ TYM , KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ !!!!!A ICH 500 PLUS JUŻ DAWNO ZJADŁA INFLACJA. JAK TEGO NIE WIDZISZ TO ZNACZY, ŻE JADASZ NA ŚWIETLICY W MOPSIE!!!!!
Dyrektor szpitala natychmiast do dymisji  !!!
Dyrektor szpitala natychmiast do dymisji !!! 30.03.2020, 17:34
Dyrektora szpitala należy natychmiast zwolnić, ponieważ nie jest w stanie sprostać najprostszym sprawą, to jak można powierzyć jej trudniejsze zagadnienia.
Zizi
Zizi 31.03.2020, 12:03
Najlepiej pozwalniaj dyrektorów wszystkich szpitali za nieudolność ministerstwa zdrowia i oszczędzanie na pacjętach przez żąd.
Wanderer
Wanderer 30.03.2020, 22:31
chamstwu w życiu nalezy się przeciwstawiać siłOM i godnościOM osobistOM
podkreślić WĘŻYKIEM
i tyle w kwestii trollującej pisowni
pacjętka
pacjętka 30.03.2020, 15:22
Ale NFZ nie wstrzymał szpitalom wypłat , i wszelkich opłat za pacjentów. Więc chyba szpital stać na kupienie baterii do wymiany.
Miki
Miki 30.03.2020, 13:38
To lewatywe wszyskim robic
nfz
nfz 30.03.2020, 13:38
już naprawde ale dyrektorka wstydu nie ma, żeby zbierać od biednych mieszkańców kase na termometry, no niedługo to będziemy na wszystko zbierać, cholera jasna a czemu ja płacę na NFZ kilka tysięcy zł, a czemu on jeśli to prawda co piszą bierze tyle kasy swojej pensji? no nóż się w kieszeni otwiera
jakubek
jakubek 30.03.2020, 13:32
a ja się pytam gdzie Gelert? bierze 20 tysięcy pensji miesięcznie plus z sejmu za nic nie robienie, to chyba może kupić nowe? a może dorzuci się jej koleś Wcisła, on taki troskliwy jest
Rafal
Rafal 30.03.2020, 15:28
Wcisla przekaze 4maski jak mu zostaną po selfi i obradach zdalnych.
Oni wszyscy siebie warci.
Olo
Olo 30.03.2020, 19:20
Kilkanaście dni temu w tv mówili że noszenie masek przez ludzi zdrowych nie ma sensu. To oznacza że albo kłamią albo wiekszosc posłów czy senatorów jest zarażona bo w czasie obrad w maskach.
Mała
Mała 30.03.2020, 12:53
A one sa jedno razowe? Bo ja np w swoimi wymieniam tylko baterie i działa no ale po co jak jak możemy kupić Nowe i oddać do szpitala!!!! A Duda co robi nic tylko się śmieje że sami zorganizujemy
Swój
Swój 30.03.2020, 14:26
Za parking wyciągnąć kasę i będą nowe
meex
meex 30.03.2020, 12:39
Może baterie trzeba wymienić? :-)

Pozostałe