Jest moc! Druk 3D dla elbląskich medyków

  • 29.03.2020, 20:50 (aktualizacja 29.03.2020, 21:04)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Jest moc! Druk 3D dla elbląskich medyków fot. Druk 3D dla Medyków
-"Mamy to! Pierwsza partia przyłbic, która na początku tygodnia trafi do elbląskich placówek medycznych" - poinformowała grupa Druk 3D dla Medyków.

 

Druk 3D dla Medyków to grupa osób, składająca się z elbląskich przedsiębiorców i osób prywatnych, które postanowiły odpowiedzieć na apel lekarzy, dotyczący wsparcia w walce z wirusem COVID-19.

W elbląskich placówkach medycznych brakuje podstawowych środków ochrony takich jak: maseczek, fartuchów, rękawiczek itd.

-"Wśród wymienionych rzeczy pojawiły się również gogle i tą prośbę chcielibyśmy spełnić. Z pomocą technologi 3D i lasera Co2 ruszyliśmy z produkcją Przyłbic Prusa, które pozwolą naszym medykom choć trochę ochronić się przed ewentualnym zakażeniem. Działamy w 100% pro bono, tworzymy przyłbice angażując własne środki finansowe i darczyńców."

- informuje grupa Druk 3D dla Medyków.

Inicjatorów akcji można wspomóc klikając tutaj - https://zrzutka.pl/4y3t2g

-"Niestety zapotrzebowanie na środki ochrony w szpitalach jest tak duże, że postanowiliśmy założyć zbiórkę. Środki zebrane po przez zrzutka.pl w całości przeznaczymy na materiały do wykonania przyłbic."

- mówią inicjatorzy akcji.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fizol
Fizol 29.03.2020, 21:10
Szczytny cel ,ale lekarze niech dadzą ,mało nie zarabiają!
realistka
realistka 29.03.2020, 21:42
szczytny cel,lekarze i tak dają z siebie wszystko narażają swoje życie a co robią w tym czasie politycy? rozdają sobie premie i debatują na temat wyborów aby narazić wszystkich na niebezpieczeństwo !!!! A tak głośno krzyczeli że są przygotowani,kurna na co pytam są przygotowani kompletnie sobie NIE RADZĄ.
mm
mm 30.03.2020, 11:25
ostatnia min.rolnictwa rozdal ponad 170 milionow na nagrody .tu kuzwa jest skandal,caly czas nas oklamuja.wiem ze u nas tez bedzie tak jak we Wloszech lub Hiszpani,ze 65+ z innymi chorobami nie beda nawet podlaczeni do respirstorow.Niech wszyscy poslowie i senatorzy oddadzs swoje diety na walke z covid,wtedy powiemy ,ze chca pomoc nam ludziom w walce z ta zaraza

Pozostałe