Czasowy zakaz wjazdu na mierzeję?

  • 24.03.2020, 12:35 (aktualizacja 24.03.2020, 12:51)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Czasowy zakaz wjazdu na mierzeję? Ilustracja do tekstu
Krzysztof Swat, Burmistrz Krynicy Morskiej zwrócił się z pismem do Pana Wojewody Pomorskiego z wnioskiem o wprowadzenie czasowego zakazu wjazdu na Mierzeję Wiślaną w celach turystycznych i wypoczynkowych.

 

-"Wniosek mój dotyczy nie tylko wynajmu, ale również właścicieli apartamentów w tzw. apartamentowcach, którzy przyjeżdżają do własnych lokali."

- informuje Krzysztof Swat, Burmistrz Krynicy Morskiej.

-"W dobie zagrożenia wirusem SARS-CoV-2 obserwuję wzmożone przemieszczanie się osób przyjeżdżających do Krynicy Morskiej jak i innych miejscowości w celach turystycznych i wypoczynkowych. (...) Nasi mieszkańcy jak i właściciele obiektów noclegowych w większości stanęli na wysokości zadania zawieszając prowadzenie takiej działalności i wycofali swoje oferty z portali internetowych. "

- pisze Burmistrz Krynicy Morskiej.

-"Apeluję do Pana Wojewody o wprowadzenie czasowego zakazu przyjazdu na Mierzeję Wiślaną osób w celach turystycznych i wypoczynkowych.(...) Proszę również o interwencję w odpowiednim resorcie ministerstwa aby w trosce o jak najszybsze uporanie z zagrożeniem koronawirusem wprowadzenie czasowego zakazu przemieszczania się poza miejscowość stałego zameldowania lub przebywania z wyłączeniem osób wykonujących swoją pracę , dla których takie przemieszczanie jest niezbędne"

- czytamy w liście Burmistrza Krynicy Morskiej do Wojewody.

Czekamy na odpowiedź Wojewody.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe