Apel elbląskich farmaceutów

  • 12.03.2020, 16:37
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Apel elbląskich farmaceutów Ilustracja do tekstu
"Jesteśmy szczególnie narażeni, bowiem przychodzą do nas ludzie raczej chorzy, a wirus przenosi się drogą kropelkową, prosiliśmy już naszych pracodawców o zamontowanie szyb ochronnych, jednak na nasz apel póki co nikt nie odpowiedział" - mówi w rozmowie z nami jedna z farmaceutek.

 

Tymczasem, Naczelna Izba Aptekarska rekomenduje aptekom ogólnodostępnym i punktom aptecznym wydawanie pacjentom wszystkich produktów w wyznaczonych strefach lub za pośrednictwem okienek do sprzedaży nocnej.

"W ocenie samorządu aptekarskiego zachodzi uzasadniona konieczność ograniczenia bezpośredniej styczności personelu aptek w kontaktach z pacjentami celem uniknięcia dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19.

Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoli pacjentom na zachowanie stałego dostępu do leków ratujących zdrowie i życie, przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka dla fachowego personelu aptek."

- czytamy w oficjalnym komunikacie Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Farmaceuci apelują również do mieszkańców Elbląga: 

-"W kryzysowej sytuacji, pomimo wielu osobistych obaw farmaceuci po raz kolejny dają radę. Robimy co w naszej mocy, aby dostarczać informacje, zapewniać dostęp do leków.  Wszystkich pacjentów prosimy o zdyscyplinowanie i słuchanie personelu jak w bezpieczny sposób dla obu stron dokonywać zakupów.Żeby zabezpieczać społeczeństwo w potrzebne leki i środki, sami musimy czuć się bezpiecznie-nie za tydzień i nie za dwa ale teraz"

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rena
Rena 21.03.2020, 13:52
Tak sie boja bezposredniego kontaktu a dodzwonic sie nie mozna
Zaniepokojona
Zaniepokojona 13.03.2020, 05:41
Myc rece!!!! No chyba ze ktos kaszlnie nam prosto w twarz to juz Lipa, generalnie to ludzie z wyrytym wirusem sa w szpitapach lub domu, ewentualnie maja nadzor epidemiologiczny(duzo jest takich ). O tych chodzacy mogacych zarazic sie nie dowiemy bo sami moga nie wiedziec ze maja wisusa ... moga miec objawy przeziebieniowe i wogole nie kojarzyc tego z korona .. 3 tyg temu trzrba bylo zaczac dzialac ... teraz to chodzimy po marketach, robimy zapasy a tam jest najwieksze prawdobodobienstwo zakazenia bo nie MA tam 20 tylko 200 i wiecej osob wszystcy w zamknietym powieszczeniu przez conajmiej 30-40 min
Kati
Kati 12.03.2020, 23:05
Powinny być oczywiście szyby ochronne tak jak w wielu aptekach.
Mari
Mari 12.03.2020, 22:42
Na moje to każdy kto jest bardziej narażony na kontakt z ludźmi. Czy to farmaceuta czy ekspedientka powinna być przez firmy zabezpieczona w jakiś sposób.
Elblązanin?
Elblązanin? 12.03.2020, 20:14
Listonosze ,jak oni sie pozarazaja to cały elblag otoczą kordonem i kwarantann
Monika
Monika 13.03.2020, 05:30
Właśnie !!!! A maja Kontakt z olbrzymia Liczba ludzi, listow,wyplacaja renty, emerytury i tak kilka godz ten wirus przezywa na skrzyce, dzwonku, liscie Itp i zaraza innych
Urbas
Urbas 12.03.2020, 20:11
Popieram i wspułczuje
KW
KW 12.03.2020, 19:32
A co z przychodniami.?
Lekarze pierwszego kontaktu też są narażeni. (Myślę że nawet bardziej)
Czytelnik65
Czytelnik65 12.03.2020, 19:24
Taka to robota.

Pozostałe