Przekop Mierzei Wiślanej. Zobacz najnowszy film

  • 02.03.2020, 12:00 (aktualizacja 02.03.2020, 12:10)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Przekop Mierzei Wiślanej. Zobacz najnowszy film fot. Grupa NDI/vimeo
Inwestycja „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską” obejmuje budowę portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej, budowę kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego, nowy układ drogowy z ruchomymi stalowymi mostami o pionowej osi obrotu, które umożliwiać będą przejazd nad kanałem przed śluzą i za śluzą; budowę sztucznej wyspy zlokalizowanej na Zalewie Wiślanym. Kanał żeglugowy ma mieć 1,3 km długości i 5 metrów głębokości.

 

Docelowo ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4-4,5 m, długości do 100 metrów oraz do 20 metrów szerokości. Budowa kanału na Mierzei Wiślanej ma zakończyć się w 2022 r. Inwestorem jest Urząd Morski w Gdyni, a wykonawcą konsorcjum firm NDI i Besix.

[MATERIAŁ FILMOWY - Grupa NDI ]

Źródło: Materiały prasowe NDI/Besix

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obatel
obatel 28.03.2020, 20:34
Kopcie kopcie - przygotowujcie teren pod cmentarz - potrzebne to jak prostytutce gacie - wywalanie kasy w błoto - już widzę te tłumy statków w metropolii o nazwie Elbląg
Rbo Roy
Rbo Roy 29.03.2020, 14:27
Jesteś chory gościu!!
Janko
Janko 20.03.2020, 10:38
Ta inwestycja jest tak potrzebna jak lotnisko w Radomiu. I przyniesie Elblągowi takie same korzyści jak w/w lotnisko w Radomiu.
b.s.
b.s. 12.03.2020, 17:39
Inwestycja,ktora nigdy sie nie zwroci.Roczny koszt utrzymania kanalu to beda grube miliony,a Elblag nie bedzie portem na miare Gdanska czy szczecina
Krzysztof
Krzysztof 19.03.2020, 06:11
Przekop to nie tylko wydatki na utrzymanie toru wodnego lecz również ożywienie turystyki w rejonie Zalewu , a co zatem idzie , korzyści dla tych miasteczek i miejscowości
;)
;) 08.04.2020, 13:06
Proponuję postawić 30 metrowego penisa.
Koszt bardzo niski około 2mln zł.
Będą turyści nie tylko z Polski ale z całego świata ;)
Zaoszczędzimy w ten sposób 2mld. !!!
Seba
Seba 26.03.2020, 19:31
A potrafisz zbilansować owe kożyści z kosztami???
Janko
Janko 20.03.2020, 10:46
Pogłębienie kilometrowego kanału w Giżycku na Mazurach trwało dwa lata, pomimo że kanał budowany jest w twardym gruncie. Na Mierzei trzeba będzie pogłębiać na bieżąco kanał w kilkumetrowym mule. Czarno to widzę.
sadd
sadd 25.03.2020, 13:37
skąd wiesz
Popieram
Popieram 06.03.2020, 10:29
Bardzo dobra inwestycja.
R
R 06.03.2020, 07:58
Jak najwięcej takich inwestycji.brawo za to rządowi.
xyzboku
xyzboku 04.03.2020, 00:55
ciekawe czy wykopuja jakis bursztyn?
Jarząbek, trener II klasy
Jarząbek, trener II klasy 05.03.2020, 15:25
Tam nie ma, żadnego bursztynu, nie w ilościach jakie Interesowały by firmę prowadzącą tak duży projekt, ale niedzielni zbieracze coś tam dla siebie znajdą, w sumie jak wszędzie nad Bałtykiem ;)
Maciek
Maciek 03.03.2020, 20:16
no już widać dlaczego to tak długo trwa. 3 ciężarówki i jedna koparka no dwie koparki. nie wiem jak z proestami ekologów, ale i tak te elementy falochronu i nadbrzeże powinny być zrobione. nie chce marudzić, ale chyba już dwa lata trwa budowa.
Wojtek
Wojtek 15.03.2020, 07:15
Nie dwa lata a 4 miesiace
Jarząbek, trener II klasy
Jarząbek, trener II klasy 05.03.2020, 15:17
Hahahaha... Skąd Ty czerpiesz wiedzę na temat przekopu. Budowa trwa dwa.... ale miesiące - zaczęli tak naprawdę od stycznia 2020, a postęp prac przyznam, że jest gigantyczny... Ciężarówek jest coś ok. ośmiu obecnie, każda o ładowności powyżej 30t.
Polak
Polak 03.03.2020, 09:32
Wreszcie chociaż trochę uniezależnimy się od Ruskich.
Jacoby
Jacoby 03.03.2020, 06:38
Szczecin ma 3 razy dalej do morza niz Elblag.
Pamietajcie , ze jezeli koszty transportu kolejowego przyjmuje sie za 100 % to transport kolowy (samochodowy) wychodzi 160 % a wodny 30 %. W przeliczeniu na mase towaru przewozonego, najbardziej zanieczyszcza transport kolowy i do tego niszczy bardzo drogi ! Jeszcze jest sprawa tzw. "cofki" powodujacej powodzie (kanal stworzy mozliwosc odprowadzenia nadwyzki wody spowrotem do Baltyku) i oczywiscie sprawa obronnosci kraju.
Jacoby
Jacoby 03.03.2020, 06:23
Jeszcze 22 stycznia 1945 roku stocznie w Elblagu opuscily 4 nowo-wybudowane kontrtorpedowce ( po uprzednim skruszeniu lodu na Zalewie przez lodolamacze). Ich zalogi juz czekaly w pogotowiu.
AzkI
AzkI 03.03.2020, 01:22
Za Niemca Elbląg budował m. innymi, Ubooty tzn. że i teraz może pokazać co potrafi, tylko trzeba mu dać szansę.
Zbych.
Zbych. 02.03.2020, 18:20
Jestem za przekopem.
Jarząbek, trener II klasy
Jarząbek, trener II klasy 05.03.2020, 15:19
Jak zapewne 3/4 polski, wystarczy zobaczyć ile tysięcy ludzi ogląda filmiki z budowy na wykopie - regularnie ponad 100k wpatruje się w ekran oglądając pracujący sprzęt :) Wiara w naród nie ginie.
Gosc
Gosc 02.03.2020, 19:26
No jasne ja tyz

Pozostałe