Pijana 19-latka zatrzymana na Łęczyckiej

  • 28.02.2020, 14:59
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Pijana 19-latka zatrzymana na Łęczyckiej
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej komendy zatrzymali 19-latkę, która kierowała oplem astrą. Kobieta była kompletnie pijana. Badanie alkotestem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

 

Zdarzenie miało miejsce w nocy około godz. 1.00 przy ul. Łęczyckiej. Tam policyjny patrol zatrzymał do kontroli opla astrę. Samochodem kierowała 19-letnia kobieta. Policjanci od razu wyczuli od niej zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło przypuszczenia.

Młoda kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadała uprawnień do kierowania autem. Co więcej, kobieta nie podróżowała sama. Obok niej siedział jej znajomy, z którym wcześniej piła alkohol.

Najprawdopodobniej mężczyzna nie chcąc ryzykować utraty prawa jazdy poprosił 19-latkę, aby to ona kierowała samochodem. Może odpowiadać za udostępnienie pojazdu nietrzeźwej osobie. 19-latka zostanie ukarana przez sąd.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz 5 tys. złotych świadczenia pieniężnego a także sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosc
Gosc 01.03.2020, 07:59
Rząd Powinien jak najszybciej wprowadzić podwyżkę mandatów bo ta plaga patologii się skończy.
Sławek
Sławek 29.02.2020, 15:49
Mam od 18-go roku życia "prawko", a to było w 1979. Były różne sytuacje z alkoholem ale nigdy za kółko nie usiadłem ani sama, ani z nikim podejrzanym o to za kierownicą. Znam setki takich ludzi młodych i starszych stosujących bezwzględnie te zasady.
Ktoś tak bezmyślny jak ta Pani, nie jest chyba do końca psychicznie zdrowy. Błąd sytemu, że nie zablokowano dożywotnio dostępu do Prawa Jazdy.
Teke
Teke 29.02.2020, 06:32
No to teraz mloda zapłaci nie 5 a 15 tys łącznej kary za ten czyn. Bo dojdzie fundusz ofiar wypadków itp. Glupota nie zna granic.
Michał
Michał 28.02.2020, 17:25
Plaga tych pijaków za kierownicą. Jeżdżą tacy, mają prawa wyborcze, płodzą dzieci, a przecież to idioci.

Pozostałe