Masz konto w Eurobanku? To teraz ten bank przejmie Millennium

  • 04.01.2019, 17:05 (aktualizacja 04.01.2019, 17:23)
  • expresselblag.pl | informacje z Elbląga | wiadomości gospodarcze z Elbląga
Masz konto w Eurobanku? To teraz ten bank przejmie Millennium www.expresselblag.pl
Bank Millennium otrzymał zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Eurobanku.

1. Bank Millennium kupuje eurobank
2. eurobank jest jednym z mniejszych banków na polskim rynku
3. Jeżeli masz konto lub pożyczkę w eurobanki do końca roku zaczniesz korzystać z serwisu internetowego oraz aplikacji Millennium 


Samo połączenie operacyjne obu banków zostało przewidziane na IV kwartał 2019. Po pełnej finalizacji transakcji Bank Millennium awansuje na 6. pozycję pod względem liczby klientów w Polsce. Transakcja przyniesie Bankowi Millennium 1,4 mln nowych klientów.

Co więcej przejęcie zmniejszy udział walutowych kredytów hipotecznych w całkowitym portfelu kredytów Banku Millennium do poziomu poniżej 25%. Do 2020 roku Millennium chce zwiększyć sprzedaż kredytów gotówkowych, skierowanych do nowych klientów – o 40%. Dodatkowo Bank Millennium wspólnie z Eurobankiem chce budować jeden silny bank z centrami zarządzania w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

Skumulowane synergie z połączenia z Eurobankiem w ciągu kolejnych 5 lat mają wynieść około 650 mln zł, a koszty integracji są szacowane na około 350 mln zł. Koszty będą ujęte w wynikach głównie w latach 2019-2020.

 

Polski rynek bankowy przechodzi okres intensywnej konsolidacji. W ciągu ostatnich miesięcy Santander Bank Polska (BZ WBK) kupił wydzieloną część Deutsche Banku, a BGŻ BNP Paribas przejął Raiffeisen Polbank. Liczba banków w Polsce została już uszczuplona o dwie instytucje, a w bieżącym roku ta liczba prawdopodobnie ulegnie dalszemu zwiększeniu.

expresselblag.pl | informacje z Elbląga | wiadomości gospodarcze z Elbląga

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe