"Elbląg niczym dziurawy okręt tonie, a orkiestra gra wychwalając kapitana"

  • 21.02.2020, 13:37
  • www.ExpressElblag.pl
"Elbląg niczym dziurawy okręt tonie, a orkiestra gra wychwalając kapitana" fot. Łukasz Nosarzewski
Trwa 5 dzień strajku motorniczych w Elblągu, a ich rację zaczynają oficjalnie przyznawać radni rządzącej koalicji , z kolei PiS domaga się się konkretów, a radny Paweł Kowszyński pisze wprost: "Elbląg niczym dziurawy okręt tonie, a orkiestra gra wychwalając kapitana".

 

-"Zastanawiam się, co jeszcze w naszym mieście ma przestać działać, żeby dostrzeżono przyczynę takiego stanu rzeczy. Kolejne elementy funkcjonowania miasta się załamują. Po ciepłowniczym mamy kryzys komunikacyjny.

Obecna sytuacja moim zdaniem jest czubkiem góry lodowej. Mamy kolejny nierozwiązany problem, który uderza w mieszkańców Elbląga. Czy sprawne i odpowiedzialne zarządzanie miastem przerosło Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego?

Moim zdaniem problemy powinno się rozwiązywać, a nie udawać, że ich nie ma. Brak efektywnego zarządzania miastem dotyczy wielu aspektów i niestety obawiam się, że nie skończy się na strajku w komunikacji miejskiej czy przepychankach dotyczących zaopatrzenia miasta w ciepło.

Elbląg niczym dziurawy okręt tonie, a orkiestra gra wychwalając kapitana."

- napisał radny klubu PiS Paweł Kowszyński.

Rację motorniczych przyznał również dziś Cezary Balbuza z współrządzącej w Radzie Miasta Koalicji Obywatelskiej:

- Dziś odwiedziłem strajkujących elbląskich tramwajarzy i porozmawiałem z nimi. To ciężko pracujący ludzie, którym zależy na pracy i tramwajach. Faktycznie mają rację, co do swoich postulatów i ich rozumiem. Tylko pozostaje pytanie skąd wziąć pieniądze? To bardzo trudny temat, ale mam nadzieje ze uda się przy dobrej woli wszystkich stron dojść szybko do konstruktywnego porozumienia.

Przypomnijmy, że wczoraj Roman Kluczyk - przewodniczący okręgu północnego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej poinformował, że dopóki ich postulaty nie zostaną spełnione strajk będzie podtrzymany.

Łukasz Nosarzewski

www.ExpressElblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

makary
makary 24.02.2020, 09:53
a gdzie radny Tomczyński co miał obciąć diety radnych? już siedzi cicho i kasę bierze, obłudnik, ubierze płaszczyk, gęba czerwona i paraduje po mieście, każdy mieszkaniec widząc tego gościa na mieście powinien splunąć mu pod nogi
xcz
xcz 24.02.2020, 09:51
mamy najgorszego prezydenta w historii miasta, a dodatkowo to siedzi już tyle lat i guzik robi, ale potrafił po cichu w listopadzie 2018 roku podnieść opłaty za wieczyste użytkowanie, biega tylko i się fotografuje i obstawia zastępcami, chore miasto
Dam
Dam 22.02.2020, 23:11
Niestety rządy p pr. Wróblewskiego to pasmo porażek. Długoletnie, bo przypomnę , że za pr Słoniny był wiceprezydentem. Zmarnowane pieniądze choćby na Modrzewinę. Wielkie środki na tory tramwajowe, przystanki widma, a teraz brak pieniędzy na pensje tramwajarzy- to kpina.
Ciepło...ani budowa przez miasto własnego źródła, ani porozumienia z Energa i.t.p. i.t.d
Kończ waść.....




.

...
RymCyCym
RymCyCym 22.02.2020, 19:01
Zlikwidować można część autobusów bardzo zmodyfikować zmienić trasy zmniejszyć częstotliwość a niektóre zlikwidować .w nowym przetargu mniejsze autobusy mniej palą , z klimą,biletomaty. Mniejszych można więcej pościć na głównych trasach, cięcia muszą być .Ludzie z autobusu przesiadać będą się do tramwajów i na odwrót potrzeba dostosować wysepki, ale wystarczy barierki pozdejmować z Tych tramwajowych odpowiednie oznaczenia w ruchu drogowym.Tramwaj główna gałęzią transportu oraz doinwestowanie ludzi ,taboru Nie jest to popularne ,ale faktycznie racjonalne biznesowo. Nie ilość tylko jakość . A tak to tylko powietrze jest wożone, i ta byle jakość.
pracownik
pracownik 22.02.2020, 17:38
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie zastrajkuje, tam po prostu niedługo nie będzie miał kto pracować
Gosc
Gosc 22.02.2020, 21:00
NIE DZIWIĘ SIĘ TA FIRMA TO DESTRUKCJA. ALE BĘDZIE NOWOCZESNA.... LUDZI ZASTAPI SIĘ ROBOTAMI
Gosc
Gosc 22.02.2020, 20:55
Po remoncie ludzi zastąpią roboty.... BĘDZIE MEGA NOWOCZEŚNIE.
Gosc
Gosc 23.02.2020, 21:32
ZANIM ZATRUDNIA W MOPS_ 1 OSOBĘ KOLEJNE 5.ODEJDZIE. POTEM ZATRUDNIA 1 I ODEJDZIE 10. ITD. NA BRAKUJĄCYCH ETATACH ZOSTANIE GORA.
Ojej
Ojej 22.02.2020, 16:37
Prezio chyba za dużo pije. Alkohol nie pomaga
Mieszkaniec zatorza
Mieszkaniec zatorza 22.02.2020, 13:05
Kowszczynski wszędzie dorzuci swoję 3 grosze, aby zaistnieć. Zamiast pisać to lepiej coś zrobić. Każdy potrafi się wymądrzać i krytykować.
Może pora pokazać coś od siebie. Jak jesteście tacy mądrzy to czemu nie oddacie swoich diet radnych i nie przekażecie na cele charytatywne.


098
098 22.02.2020, 18:44
Otoz to tez to chcialam napisać niech zarzad zrobi zrzutke, bo inaczej bedzie kiepsko. Popieram tychludzi, niech walcza o swoje jeszcze niech zastrajkuja kierowcy autobusiw to moze w tedy wladza zacznie cis konkretnego dzialac. Wyj... c Straz Miejska i dac motorniczym.
mieszkaniec miasta Elbląg
mieszkaniec miasta Elbląg 22.02.2020, 12:41
W Elblągu potrzebne są dzialania, konkretne działania skoro chce się być gospodarzem MIASTA. W zakresie gospodarki wodno kanalizacyjnej również !!! Jak to możliwe że w MIEŚCIE brak kanalizacji. Szamba to terazniejszość!!!!! Wsie mają kanalizę, a Elbląg nie!!!! Były środki z funduszy unijszych. Niech włodarze się obudzą.
Fredek
Fredek 22.02.2020, 17:19
Bez przesady,Elbląg jest skanalizowany,no może wsie przyłączone do miasta,takie jak Krasny Las,Próchnik, Jelenia Dolina czy Rubno,nie zostały podłączone,ale to odległe przedmieścia.
mm
mm 22.02.2020, 18:11
Widze,ze koles Fredek nie zna topografi elblaga,Rubno lezy zaledwie 1.5 km od oczyszczalni.
SzacunekLudziUlicy
SzacunekLudziUlicy 22.02.2020, 11:17
Tramwajarze Wielki SZACUNEK dla Was macie jaja, a przedewszystkim Honor.
Tak jak pisałem wcześniej
Tak jak pisałem wcześniej 22.02.2020, 11:06
Kowszanski niech się walnie w łeb ,pisowski kariererowicz
Fredek
Fredek 22.02.2020, 17:24
Najpierw naucz się poprawnie pisać to nazwisko,a później komentuj.To dobry radny,aktywny i dobrze znany,ma rację.
Głuchyślepy
Głuchyślepy 22.02.2020, 09:08
Ruchy Prezydenta są wręcz zabawne. Chlopina nie radzi sobie z problemami miasta. niestety popełnia rózne kłamstewka i stracił wiarygodność. Nikt już nie daje wiary jego słowom. Brak nadzoru nad spółkami już został obnażony. EPEC, EPWIK, Tramwaje, ZKM a tu jeszcze śmieci , ZBK . Przezydencie tramwajarze to nie chińczycy za miskę ryżu nie. A EPEC toż to wieloletnie zaniedbanie. A twój problem to umowa koalicyjna. Odnoszę wrażenie ze tak jak spółkami nie zajmuje się nikt to i podobnie jest z miastem. Jeżeli będzie referendum to zagłosuję za odwołaniem. Dajmy szansę innym .
HBe
HBe 22.02.2020, 08:00
Weźcie przestańcie pier#olić Panowie Radni tylko podajcie sensowne rozwiązanie. Łatwo powiedzieć "ktoś nie umie, ktoś się nie nadaje,.czas na zmianę", ale to nie chodzi o zmianę człowieka, a zmianę koncepcji, sposobu myślenia itp.
Czy któryś z Was, Pawle, dawny kolego, czy Panie Cezary, dawny nauczycielu, wyszedł z racjonalną, całościową propozycją rozwiązania problemu miasta np. ciepłowniczego czy komunikacyjnego czy jedynie na pusto gadacie? Owszem, prezydent ma kluczowe zdanie i na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za decyzje, ale radni także zostali powołani do tego, aby w decyzjach pomagać, podpowiadać i wypracowywać wspólne rozwiązania.
Weźcie się Wy do konstruktywnej roboty ponad podziałami partyjnymi zamiast pier#olenia o tym kto jest słabszy od kogo, kto musi odejść itp. Powodzenia!
Elblążanin
Elblążanin 22.02.2020, 17:28
Prezydent Elbląga- ocena niedostateczna,jak będzie referendum,pójdę jako pierwszy i zagłosuję za odwołaniem.
Nikt
Nikt 22.02.2020, 00:49
Nikt nic nie zrobił
Wszyscy
Wszyscy 22.02.2020, 00:34
Wszyscy wszystko wiedzieli o wszystkim
Duch Szweja
Duch Szweja 21.02.2020, 20:32
Radni bezradni obudzili się, a jak wcześniej głosować budżet miasta to nie słyszeli o trudnej sytuacji w Tramwajach Elbląskich. Być może to było celowe działanie ,,orłów,, z ZKM aby tylko dobre wieści trafiały do urzędu ?
Dziad
Dziad 21.02.2020, 19:33
Niech pampuchy same se za michę ryżu robią
Jełop
Jełop 21.02.2020, 18:55
Listonosze nie zastrajkują ,na poczcie mniód malina ,2500 brutto i git .
Trusol
Trusol 22.02.2020, 17:30
Listonosze nie podlegają pod magistrat.
Plmf
Plmf 21.02.2020, 17:16
Nie mówiąc już o punktualności odjazdów autobusów miejskich .. takie małe miasto a nawet na czas przyjechać i odjechać nie potrafią. Notorycznie się to zdarza a kierowcy mają wylane. Weźcie się za to miasto a nie tylko kasę bierzecie. Taka duża wioska z sołtysem w kaloszach na czele. Nic się nie zazębia .
Trusol
Trusol 23.02.2020, 21:30
Małym miastem jest Tolkmicko.Elbląg jest narazie miastem średniej wielkości.
asd
asd 21.02.2020, 14:22
Zróbcie protest tramwajowy na mieście, ustawcie wozy w rzędzie. Proponuję dwa miejsca, jedno na Grunwaldzkiej przy "nowoczesnym" wezle przesiadkowym, a drugie przy ratuszu.
Miastowa
Miastowa 21.02.2020, 14:16
Czekać tylko kto dołączy do TE ,jaka instytucja.

Pozostałe