A więc strajk!

  • 12.02.2020, 10:47 (aktualizacja 12.02.2020, 11:06)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
A więc strajk!
Jak poinformował Roman Kluczyk, przewodniczący Okręgu Północnego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej RP w oficjalnym piśmie w następny poniedziałek, 17 lutego rozpocznie się strajk pracowników Elbląskich Tramwajów.

 

Referendum w Elbląskich Tramwajach odbyło się w piątek, 7 lutego. Wzięło w nim udział ponad 90 spośród 136 pracowników. 60 osób biorących udział w referendum opowiedziało się za strajkiem.

Radny Rafał Traks apeluje do władz miasta o rozpoczęcie dialogu i jak najszybsze zamknięcie sporu zbiorowego:

-"Proszę mieszkańców Elbląga o wyrozumiałość i wsparcie dla pracowników Spółki. Wielokrotnie rozmawiałem z przedstawicielami załogi i niestety z rozmów wynikało, że nie ma innej drogi jak podjęcie próby strajku, który docelowo mam nadzieję doprowadzi do podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych. Stawki zasadnicze w Tramwajach Elbląskich są jednymi z niższych uposażeń a przypomnę, że jest to zawód społecznej odpowiedzialności.

Z informacji uzyskanych ze strony przedstawicieli załogi Prezydent Elbląga do dnia dzisiejszego nie włączył się do negocjacji aby ten trudny problem rozwiązać. Przypomnę, że informowałem prezydenta Elbląga oraz Radnych na Sesji Rady Miejskiej o wszczętym sporze zbiorowym. Niestety wtedy większość koalicyjna zdecydowała, że nie jest to na tyle ważny temat aby o nim dyskutować na Sesji Rady Miejskiej. Jest to kolejny problem z którym władze Elbląga sobie nie radzą.

Dziś apeluję do władz miasta o rozpoczęcie dialogu i jak najszybsze zamknięcie sporu zbiorowego aby mieszkańcy nie odczuli utrudnień a pracownikom zostały zwiększone wynagrodzenia."

- napisał na portalu społecznościowym Facebook Rafał Traks.

O komentarz poprosiliśmy Biuro Prasowe Prezydenta Elbląga:

-"Prezydent wczoraj popołudniu otrzymał od Zarządu Spółki Tramwaje Elbląskie, który jest stroną tego sporu, informację o planowanym strajku. Na dzień dzisiejszy trudno cokolwiek wyrokować w tej sprawie. Oczywiście będą prowadzone rozmowy – przez wszystkie statutowe organy, w celu uzyskania porozumienia. Równolegle jednak – zgodnie z procedurami będzie przygotowywane alternatywne rozwiązanie, w postaci komunikacji zastępczej."

mówi nam  Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

chugo
chugo 13.02.2020, 10:40
zuo tez podobno
magdalena
magdalena 12.02.2020, 22:11
znowu? przecież oni srednio co dwa lata strajkują
Do Magdaleny
Do Magdaleny 13.02.2020, 11:25
Masz racje syrajk byl 2 lata temu zakonczony ugoda tramwajarze dostali srednio 50gr brutto do godziny czyli jeden dostal 30 lub 40 gr i inny 70 ....
To srednio miesiecznie 80 zl brutto miesiecznie a obiecano ile dodatki do pracy w ndz i swieta ... skoro ktos sie nie wywaizuje z obietnic to ....mamy siedziec za ok 17 zl brutto na godzine
Zkj
Zkj 12.02.2020, 13:14
Za pracę należy się godna płaca . Myślę , że tym razem to będą owocne rozmowy i motorniczowie skutecznie uzyskają należne wynagrodzenie . Tym razem skutecznie wywalczą swoje żądania i nie dadzą tanio sprzedać skóry , już im serdecznie kibicuję ! . Następni powinni być kierowcy autobusów , tyko zastanawiam się na co czekają !

Pozostałe