Potrącenie kobiety na Płk. Dąbka

  • 11.02.2020, 14:05
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Potrącenie kobiety na Płk. Dąbka fot. Łukasz Nosarzewski
Dziś, 11 lutego po godzinie 13.00 na ulicy Płk. Dąbka, na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 63-letniej kobiety przez samochód osobowy kierowany przez 61-latka.

 

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych na wysokości skrzyżowania z ulicą Matejki. Z ustaleń elbląskiej drogówki wynika, że pojazd jadący ulicą Płk. Dąbka w kierunku Modrzewiny prawym pasem ruchu zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa kobiecie. Kobieta weszła na przejście dla pieszych i została potrącona przez samochód marki peugeot, który jechał lewym pasem.

Kobieta została zabrana do szpitala na badania, policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. 

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

B.
B. 12.02.2020, 21:19
Nieco ponad rok temu, na następnym przejściu w stronę ogrodów wydarzyło się to samo, pierwszy samochód zatrzymał się żeby przpuscić starszego pana, następny wysłał go ze wstrząśnieniem mózgu do szpitala.
Na naukach jazdy od podstaw uczą kierowców uważać, zwalniać przy przejściach dla pieszych z ograniczoną widocznością. Za narażenie życia w takich przypadkach powinno sie odbierać prawo jazdy... Elblążanie nie uczą się na błędach. Zarówno kierowcy jak i piesi...
demo
demo 12.02.2020, 12:47
Nie wiem czy tak było w tym wypadku ale zauważyłem że niestety niektórzy piesi wchodzą na przejście w sposób który nazwałbym nagłym wtargnieciem i robią to specjalnie. Abyś ty musiał gwałtownie hamować. Bo on ma prawo. Przechodzi i patrzy na ciebie zadwolony ze "swojej mocy".
Kierowca
Kierowca 11.02.2020, 19:54
Czekam na bezwzględne pierwszeństwo pieszych zapowiadane od wakacji. Obawiam się, że będą ginąć hurtowo na przejściach.
Ma rację? Czy nie.?
Ma rację? Czy nie.? 11.02.2020, 15:59
https://youtu.be/WVb7-lgl4Og
Mieszkanka
Mieszkanka 11.02.2020, 15:49
Ja zawsze czekam aż kierowcy zatrzymają się po obu stronach i dopiero przechodzę bo to się często zdarza że jeden się zatrzyma a drugi nie
mARCIN
mARCIN 12.02.2020, 19:20
Trzeba zwracać także uwagę na szybkość tych którzy zbliżają się do tych już stojących, żeby byli w stanie wyhamować i nie uderzyć w tych którzy się dla nas zatrzymali a oni w nas.
Piesza
Piesza 11.02.2020, 15:40
To przejście i kolejne - w stronę Ogrodów są bardzo niebezpieczne. Kierowcy nie zważają na nich na pieszych. O ile na jednym pasie kierowca się zatrzyma to na tym obok już niekoniecznie. Sama często tamtędy przechodzę z duszą na ramieniu.

Pozostałe