Napadli na kobietę i wyrwali jej torebkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych nastolatków

  • 10.02.2020, 13:15
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Napadli na kobietę i wyrwali jej torebkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych nastolatków
Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch młodych mężczyzn pod zarzutem rozboju. Ofiarą napastników była 75-letnia elblążanka. Przewrócili kobietę i okradli. Policjanci zatrzymali podejrzanych i odzyskali skradzione mienie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Do tego rozboju doszło na początku roku (05.01.2020) na ul. Karowej w Elblągu. Do 75-letniej elblążanki podbiegło dwóch mężczyzn i przewróciło ją na ziemię. Zabrali torebkę, w której był portfel oraz telefon. Sprawcy uciekli. Pokrzywdzona poprosiła o pomoc przechodnia, który wezwał patrol policji. Kobieta nie wymagała hospitalizacji. Doznała ogólnych potłuczeń.

Sprawa trafiła do kryminalnych, którzy ustalili i zatrzymali podejrzanych na terenie Elbląga. Okazało się, że to nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat. Ten młodszy był wcześniej notowany za rozboje. Obydwaj to mieszkańcy Elbląga. Okazało się, że mają na swoim koncie jeszcze kradzież roweru spod szkoły na ulicy Zajchowskiego w Elblągu. Zarówno jednoślad, jak i rzeczy pokrzywdzonej w rozboju, zostały przez policjantów odzyskane.

Obydwaj odpowiedzą teraz za rozbój i kradzież. 17-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Młodszym zajmie się jeszcze sąd rodzinny.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Elb.
Elb. 10.02.2020, 18:26
Odciąć dwa kciuki i po sprawie.
Albert Pierrepoint
Albert Pierrepoint 10.02.2020, 14:04
Gdyby to była moja Matka to zaczekał bym na tych degeneratów, aż wyjdą. A wyjdą pewnie szybko. Najwyżej odsiedziałbym swoje.

Pozostałe