Tragiczny bilans zdarzeń drogowych – pow. braniewski

  • 10.02.2020, 11:23
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Tragiczny bilans zdarzeń drogowych – pow. braniewski
W weekend strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odnotowali dwa zdarzenia drogowe z udziałem pojazdów osobowych.

 

W sobotę, 8 lutego około godz. 20:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 507 w pobliżu miejscowości Cieszęta gm. Pieniężno. Kierujący volvo zjechał na przeciwny pas drogi uderzając w przydrożne drzewo.

Aby uwolnić rannego kierowcę, strażacy w działaniach wykorzystali zestaw narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany został przewieziony przez załogę zespołu ratownictwa medycznego do szpitala. Na miejsce zdarzenia skierowano dwa pojazdy ratownicze z PSP w Braniewie, strażaków – ochotników z Pieniężna, Henrykowa oraz Ornety.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę kilkanaście minut po godz. 10:00. Kierujący autem marki saab na łuku drogi wojewódzkiej nr 510 stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Auto po uderzeniu spadło do pobliskiego rowu.

Kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Na miejsce wypadku skierowano trzy pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej  w Braniewie, strażaków – ochotników z Pieniężna, Zagaj, Lelkowa, zespół ratownictwa medycznego oraz braniewskich policjantów, którzy wyjaśniali okoliczności tragicznego wypadku.

Mundurowi zwracają się z apelem do użytkowników dróg o zachowanie ostrożności z uwagi na zmienne warunki pogodowe.

 

Opracował: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe