Elbląska wiosna brzmi muzyką

  • 31.01.2020, 12:48
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elbląska wiosna brzmi muzyką Fot. nadesłana
Cztery tygodnie, trzy koncerty i dwie sale koncertowe. Tak, za sprawą Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, rozkwita muzyczna wiosna w Elblągu. Z iście smyczkowym temperamentem, wokalną iskrą i dyrygenckim animuszem.

Czy muzyką jest kobietą? Jak najbardziej, ale pod warunkiem, że rozbrzmiewa u boku najprzystojniejszych tenorów nowej generacji – Tre Voci. W święto Pań – 8 marca – Wojciech Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj (w Hali Sportowo-Widowiskowej) ukażą największe szlagiery muzyki rozrywkowej w mniej znanym, bo operowym wydaniu. Choć dzielą ich charaktery i pasje, łączy artystyczna przyjaźń – nie zawahają się jej wykorzystać dla dobra melomanów!

15 marca, tym razem w szkole muzycznej, zwrócimy się w stronę człowieka, który krainy czarów znał, jak własną kieszeń – Walta Disneya. Wraz z Orkiestrą, Anastazją Simińską, Sylwią Banasik i Kamilem Ziębą wkroczymy na ścieżkę intrygujących przygód, czyhającym niemal za każdym dźwiękowym zakrętem. A potwory i ciemności – spyta ktoś? Bez obaw – w towarzystwie Małej Syrenki, Simby czy królowej Elsy rozstawimy je po kątach.

Skoro zaś do trzech niedziel sztuka, 22 marca Orkiestra po raz kolejny zaprosi miłośników muzyki klasycznej do Sali Koncertowej ZPSM. Wsłuchamy się wówczas w dźwięki pochodzące spod pióra Jana Sebastiana Bacha, Sławomira Stanisława Czarneckiego i Pablo Martina de Sarasate. Kompozytorski tercet hiszpańsko-niemiecko-polski zagwarantuje, że na kilkadziesiąt minut zapomnimy o świecie (nawet bożym) i pogrążymy się w muzycznej klasyce przez wielkie „k”.

Szczegółowe informacje o koncertach:

Dzień Kobiet – EOK & Tre Voci” - http://eok.elblag.eu/pl/news/dzien-kobiet-eok-i-tre-voci

Bajkowe podróże z Waltem Disneyem” - http://eok.elblag.eu/pl/news/bajkowe-podroze-z-waltem-disneyem

Niedziela solistów” - http://eok.elblag.eu/pl/news/niedziela-solistow

 

- informacja nadesłana

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe