Ewakuacja Centrum Handlowego Ogrody : "pozostała część budynku była bezpieczna"

  • 27.01.2020, 13:31 (aktualizacja 27.01.2020, 13:58)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Ewakuacja Centrum Handlowego Ogrody : "pozostała część budynku była bezpieczna" fot. Łukasz Nosarzewski
Wczoraj, 26 stycznia w jednym z pomieszczeń w CH Ogrody doszło do awarii urządzeń chłodniczych, z których nastąpił wyciek substancji. Substancja z kolei wzbudziła czujkę dymu, a ta wzbudziła alarm.

 

Na miejsce zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej, przeprowadzono również ewakuację. Sytuacja została szybko opanowana, a zagrożenia pożarowego nie było.

Pracownicy niektórych sklepów oraz klienci powiadomili nas, że nie zostali ewakuowani. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z przedstawicielami CH Ogrody w Elblągu:

-"Informujemy, że w dniu 26 stycznia 2020 roku przed godziną 20:00 doszło do rozszczelnienia instalacji chłodniczych na terenie hipermarketu Carrefour. W wyniku awarii doszło do wycieku CO2. O sytuacji zostały poinformowane odpowiednie służby – na miejsce niezwłocznie przyjechała Straż Pożarna. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników, część centrum została ewakuowana na czas przywrócenia go do pełnej funkcjonalności. Ewakuacja przebiegła bez zakłóceń, wszelkie procedury obowiązujące w CH Ogrody zadziałały bez zarzutów. Pozostała część budynku, która jest oddzielną strefą pożarową – w porozumieniu ze Strażą Pożarną – nie została ewakuowana z uwagi na brak występującego tam zagrożenia. Dzięki grodziom pożarowym i zaawansowanym systemom, pozostała część budynku była bezpieczna, a przebywającym na niej klientom i pracownikom nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo. Po usunięciu nadmiernej ilości CO2 w jednym z pomieszczeń, centrum wróciło do normalnego funkcjonowania."

- poinformowała nas Daria Kokowska Dyrektor Centrum Handlowego Ogrody.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

No szkoda, no trudno
No szkoda, no trudno 28.01.2020, 17:06
Szkoda, że tych ludzi co "powychodzili bez kurtek" nie powiadomiono o tym że można znajdować się w drugiej części. :/

Pozostałe