Kolejna ulica na Starym Mieście zyska nowy wygląd

  • 20.01.2020, 13:40 (aktualizacja 20.01.2020, 14:12)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Kolejna ulica na Starym Mieście zyska nowy wygląd fot. Łukasz Nosarzewski
Tym razem mowa o ul. Rybackiej, która zostanie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Wodną w stronę ul. Stary Rynek, na wysokości Placu katedralnego. Dziś odbyło się przekazanie terenu budowy wykonawcom, którymi są: EPGK Sp. z o.o. w zakresie robót drogowych, Urban Construction Sp. z o. o. w ramach robót kanalizacyjnych, oraz firma Elmar Electric PPUH Marek Szmigiel w zakresie robót elektrycznych.

 

W ramach Inwestycji planowane jest wykonanie:

- jezdni długości około 90 m z kostki kamiennej obramowanej krawężnikami kamiennymi

- 19 miejsc parkingowych prostopadłych do osi drogi,

- chodników z kostki granitowej i płytek granitowych, zlokalizowanych po obu stronach jezdni,

- oświetlenia przebudowywanego odcinka ul. Rybackiej,

- odwodnienia przebudowywanej jezdni, chodników i miejsc parkingowych poprzez budowę wpustów i przykanalików kanalizacji deszczowej.

Podczas przebudowy zostaną również wyeksponowane przedwojenne pokrywy studzienek kanalizacyjnych, które umieszczone będą w chodniku.

Realizacja robót odbywać się przy wyłączeniu z ruchu przedmiotowego odcinka ul. Rybackiej. Aktualnie przygotowywany jest projekt organizacji ruchu, który po uzgodnieniu przez Policję i zatwierdzeniu przez Departament Zarząd Dróg będzie podstawą do wprowadzenia tymczasowych zmian w organizacji ruchu. O planowanych zmianach szczegółowo poinformujemy w odrębnym komunikacie, po zatwierdzeniu projektu w tym zakresie. Umowny termin zakończenia inwestycji to 30.05.2020. 

Przebudowa kosztować będzie 899,7 tys. zł. Na tę inwestycję Prezydent Witold Wróblewski stara się pozyskać dofinansowanie. Zadanie zgłoszone zostało do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam
Adam 22.01.2020, 19:38
Gdzie remont mostu ze śmiesznej drewnianej kostki ? kiedy ? wstyd jakie dziury i aż napuchła jak próg spowalniający a turyści przyjeżdżają wstyd. wydłubać to i zrobić z jakiegoś materiału plastycznego kauczuk czy coś.
s
s 21.01.2020, 08:58
pilnie trzeba tam akurat remontować bo pan Wójcik wykupił wiele mieszkań przy tej ulicy, a inne chodniki i ulice dziurawe czekają latami, co za czasy
h
h 20.01.2020, 14:11
A czy ścieżka kościelna pomiędzy nowymi kamienicami a starymi zostanie wykonana czy cały czas jest o to wojna z upartymi mieszkańcami starych kamienic?

Pozostałe