Jest ugoda między Prezydentem Elbląga, a radnym

  • 13.01.2020, 14:50
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Jest ugoda między Prezydentem Elbląga, a radnym fot. Facebook
Dziś, 13 stycznia przed Sądem Okręgowym w Słupsku Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga zawarł umowę z radnym Rafałem Traksem.

 

Przypomnijmy, Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga wytoczył proces cywilny radnemu klubu PiS po wywiadzie, który ukazał się na łamach info.elblag.pl,, w którym radny Rafał Traks wypowiedział między innymi takie słowa:

- „Ostatnie cztery lata pokazały, że Witold Wróblewski i jego koalicjanci nie mają pomysłu na Elbląg. W zamian za to bardzo szybko rozwija się kolesiostwo oraz tworzenie dziwnych powiązań, które szybko i sprawnie zbierają apanaże. Stowarzyszeniu, które powstało 3 miesiące przed konkursem ma najmniej atrakcyjną ofertę, zostaje  przyznana kwota 200 tys zł. W tym stowarzyszeniu we władzach zasiadają współpracownicy urzędującego prezydenta z niejednej kampanii wyborczej”.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Witolda Wróblewskiego, Prezydenta Elbląga:

-"Czuję się usatysfakcjonowany. Zgodziłem się na zaproponowane przez sąd zawarcie ugody pod warunkiem zamieszczenia przeprosin na łamach portalu, w którym ukazał się artykuł. Przed sądem, w trybie ugody, radny Rafał Traks zobowiązał się przeprosić mnie na łamach Elbląskiego Dziennika Internetowego info.elblag.pl, zgodnie z moim żądaniem zawartym w powództwie wniesionym do sądu ponad rok temu. Oprócz tego radny Rafał Traks zobowiązał się, że nigdy więcej nie będzie używał w publicznych wypowiedziach słów, które mogłyby kogokolwiek obrażać."

- mówi Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

-"Mając na uwadze interes Elbląga oraz kierując się jego dobrem w celu rozwiązywania problemów i dużych wyzwań, które stają przed Naszym miastem wyraziłem zgodę na propozycje zawarcia ugody, która kończy ten niepotrzebny i niewnoszący nic do debaty publicznej proces."

- skomentował z kolei Rafał Traks.

Zgodnie z zawartą ugodą radny Rafał Traks będzie musiał przeprosić Witolda Wróblewskiego, Prezydenta Elbląga.

Łukasz Nosarzewski

 

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe