Kolejne zarzuty dla Zbigniewa S.

  • 09.01.2020, 22:50 (aktualizacja 09.01.2020, 23:03)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Kolejne zarzuty dla Zbigniewa S. fot. Express Elblag
Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Kielcach policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali Zbigniewa S. Zatrzymanie ma związek z postanowieniem prokuratora o zmianie i uzupełnieniu postanowienia o postawieniu zarzutów Zbigniewowi S.

 

Po doprowadzeniu do prokuratury Zbigniewowi S. zostaną postawione nowe zarzuty, między innymi:

Zarzut popełnienia przestępstwa z  art. 224§2 kk i z art.  226§1 kk w  zw.  z  art. 231a kk  w zw. z art. 11§2 kk i w zw. z  art. 12§1 kk. Zarzut ten zostanie postawiony w związku z wydarzeniami, do jakich doszło 15 października 2019 roku w Warszawie, w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości. Podczas wizyty w siedzibie ministerstwa Zbigniew S. użył groźby bezprawnej pozbawienia życia matki oraz dziecka Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro. Groźby te powtórzył następnie w nagranym materiale audio–wideo, upublicznionym  na stronach internetowych. Miały one na celu wymuszenie na Prokuratorze Generalnym podjęcia działań zmierzających do polecenia prokuratorom i funkcjonariuszom organów ścigania  zaniechania czynności służbowych związanych z prowadzeniem postępowań przeciwko członkom rodziny Zbigniewa S.

Kolejne nowe zarzuty dotyczą także popełnienia przestępstw, których Zbigniew S. dopuścił się wspólnie i w porozumieniu z Piotrem K., ps. Broda. Polegały one m.in. na rozpowszechnianiu fałszywych zdjęć i informacji mających zdyskredytować i pozbawić zaufania publicznego najważniejsze w prokuraturze osoby odpowiadające za walkę z przestępczością zorganizowaną – Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro oraz  Zastępcę Prokuratora Generalnego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Beatę Marczak.

Kierowane pod ich adresem groźby i fałszywe informacje miały doprowadzić do ich zniesławienia, a w rezultacie do bezprawnego wpłynięcia na pracę prokuratury w sprawach dotyczących Zbigniewa S. i innych osób podejrzewanych o popełnienie poważnych przestępstw.

Zarzut popełnienia przestępstwa  z  art. 224§2 kk. Zarzut ten zostanie postawiony w związku z wydarzeniem z 28 grudnia 2019 roku. W nagranym materiale audio-wideo, upublicznionym na swojej stronie internetowej Zbigniew S. stosował wobec Zastępcy Prokuratora Generalnego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Beaty Marczak groźby bezprawne polegające  na zapowiedzi rozpowszechniania  i rozpowszechnianiu fałszywych  wiadomości naruszających cześć i godność osobistą wymienionego  funkcjonariusza publicznego w celu zmuszenia jej do przedsięwzięcia prawnych czynności służbowych korzystnych dla Zbigniewa S. w prowadzonych przeciwko niemu  postępowaniach o przestępstwa i przestępstwa skarbowe.

Działając wspólnie i w porozumieniu z Piotrem K., ps. Broda, w materiale audio-wideo Zbigniew S. zamieścił zdjęcia mające rzekomo przedstawiać Beatę Marczak. W rzeczywistości – co potwierdzono w toku śledztwa – są to zdjęcia przedstawiające zupełnie inną osobę.

Zarzut popełnienia przestępstwa z art. 224§2 kk. W tym samym nagraniu z 28 grudnia 2019 roku Zbigniew S. skierował wobec Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro groźby bezprawne polegające na zapowiedzi rozpowszechniania i rozpowszechnianiu fałszywych wiadomości naruszających cześć i godność osoby najbliższej wymienionego  funkcjonariusza publicznego – żony Patrycji Koteckiej w celu zmuszenia go do przedsięwzięcia prawnych czynności służbowych korzystnych dla Zbigniewa S. w prowadzonym przeciwko niemu przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie postępowaniu karnym. Działając wspólnie i w porozumieniu z Piotrem K., ps. Broda, w materiale audio-wideo Zbigniew S. zamieścił zdjęcia mające rzekomo przedstawiać żonę ministra Patrycję Kotecką. W rzeczywistości – co potwierdzono w toku śledztwa – są to zdjęcia przedstawiające zupełnie inne osoby.

Prokuratura zamierza też postawić w tej sprawie zarzuty Piotrowi K., ps. Broda. W związku z innymi wcześniej popełnionymi przez niego przestępstwami, w czerwcu 2019 roku została skierowana prośba o pomoc prawną do ukraińskiej prokuratury, celem możliwości ekstradycji.

W sumie w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach Zbigniewowi S. zostały lub zostaną postawione zarzuty popełnienia 188 przestępstw. Wśród osób pokrzywdzonych bezprawnymi groźbami lub zniewagami Zbigniewa S. są m.in. politycy, policjanci, prokuratorzy i sędziowie. Wśród nich są prezydent Andrzej Duda, a także Jarosław Kaczyński, Jacek Sasin czy Barbara Piwnik.

Źródło: Prokuratura Krajowa

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ehh....
ehh.... 17.05.2020, 11:31
Zamknąć w końcu gwiazdora u pajaca ile jeszcze będę patrzał na tą obżartą gębę
Tytyry
Tytyry 05.04.2020, 14:20
Pajac internetowy
observator1
observator1 01.03.2020, 19:48
co jest Łukasz? cenzura na portalu???
Alex
Alex 11.01.2020, 13:49
Pis rzadzi Pis radzi a gdy jestes niewygodny to Pis wsadzi!!!!
gość89
gość89 28.02.2020, 20:45
Niewinnego by nie wsadzili. Nie broń go.
steganografia.edu.pl
steganografia.edu.pl 10.01.2020, 17:10
Stonoga gdyby chciał kogoś skrzywdzić to nie oświadczałby tego publicznie. Zarzuty są bezpodstawne. Zostały przedstawione zaraz po jego apelu o zorganizowanie strajku generalnego w Polsce.
Conan narcoman
Conan narcoman 10.01.2020, 14:59
Zbychu,graj po cichu,a jak nie potrafisz to nie pchaj się na afisz.
Normal
Normal 10.01.2020, 13:52
Wsadźcie to pudła tą mendę i podżegacza.Niech idzie ***,tam jest jego miejsce.Zerwą świni gwinta,to nabierze szacunku.
hubert
hubert 10.01.2020, 09:39
jestem ciekaw jak się czuje ten ratownik co chciał z księdzem, darł gębę że to prowokacja a ewidentnie było widać że spotykali się wcześniej na igraszkach, a to gnida z tego ratownika
ssssa
ssssa 10.01.2020, 09:27
no się doigrał, a tak niedawno uważał się za Boga, jak robił prowokacje na księdzu razem z tym homosiem ratownikiem
hanysiak
hanysiak 12.01.2020, 00:44
To nie był ratownik tylko gosciu z transportu medycznego.

Pozostałe