Jak uniknąć stresu w długich kolejkach przed świętami?

  • 12.12.2019, 12:46 (aktualizacja 12.12.2019, 12:57)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Jak uniknąć stresu w długich kolejkach przed świętami? fot.pixabay
Według psychologów, święta są jednym z bardziej stresujących wydarzeń w roku. Na głowie mamy dużo spraw - zaczynając od zakupów, przez robienie prezentów, a kończąc na przygotowaniu potraw oraz posprzątaniu domu. Wszystkie te czynniki łączy również jedna istotna rzecz, czyli... pieniądze. Według badania Kantar Millward Brown przeprowadzonego dla PayPal, Polacy zajmują drugie miejsce w Europie pod względem zestresowanych narodów w okresie przedświątecznym. Wyprzedzają nas tylko Czesi.

Nie lubimy korków na drogach przed galeriami handlowymi, irytuje nas tłok, a także martwimy się, czy wybrany przez nas prezent spodoba się obdarowywanemu. Według badania, co drugi Polak boi się także przekroczenia ustalonego wcześniej budżetu. Brzmi znajomo? Spokojnie. W tym roku może być inaczej, a my pomożemy Wam uporać się z tą świąteczną jakże stresującą gorączką.

Święta bez kolejek

A może by tak spróbować uniknąć wizyty w zatłoczonym sklepie i pozwolić sobie na zrobienie zakupów siedząc na fotelu, pod kocem, popijając ulubioną herbatę? Zaoszczędzimy w ten sposób sporo nerwów, ale również i czas. Jeżeli nie chcecie już stać w długiej kolejce do kasy będąc popychanym przez osoby stojące za Wami, to jest to naprawdę słuszne rozwiązanie. Dodatkowo będziecie mogli na bieżąco monitorować cenę, którą zapłacicie za zakupy, a w razie przekroczenia z góry ustalonego budżetu po prostu zrezygnować z części produktów. Warto dodać, że zakupy internetowe można robić nie tylko w celu zakupienia elektroniki czy innych gadżetów. Tak naprawdę w sieci znajdziemy już wszystko. Dosłownie. Dlatego właśnie warto zainteresować się kupowaniem artykułów spożywczych online.

Kiełbasa, masło, mleko i... kliknij "przejdź dalej"

Nie chce Wam się dźwigać zakupów i chodzić po zatłoczonych sklepach? Jest na to rada. Zakupy spożywcze online są coraz bardziej popularne. Polacy przekonują się do tej formy kupowania. Nic dziwnego. Jest to bardzo wygodna opcja. Dzięki spokojnemu klikaniu, możecie dowiedzieć się więcej o produktach, czytać ich opisy i nie bać się, że zostaniecie ocenieni, bo stoicie przez 10 minut przy półce z jogurtami. Co ważne, zakupy zostaną dostarczone prosto pod drzwi Waszego domu! Nic prostszego!

Zakupy online oferuje m.in firma E-leclerc Dzięki tej platformie będziecie mogli zrobić wygodnie zakupy, a przy tym się po prostu nie zmęczyć. Dlaczego warto tam zajrzeć?

  • Produkty są posegregowane w kategorie oraz podkategorie. Dlatego znalezienie czegoś, co nas interesuje jest kwestią maksymalnie trzech lub czterech kliknięć myszką

  • Istnieje sporo opcji zapłacenia za zakupy. Możecie użyć swojej karty kredytowej i zapłacić online - tak samo jak w przypadku przelewu bankowego. Jest również możliwość zapłacenia za wszystko przy odbiorze - w momencie, kiedy zapuka do Was dostawca

  • Można kupować produkty świeże. Firma zapewnia, że wszystko dotrze do nas najwyższej jakości

  • Jest zakładka z promocjami i ofertami specjalnymi. Warto ją przeglądać, ponieważ możecie tam znaleźć produkty w naprawdę okazyjnych cenach

Nie czekaj na ostatnią chwilę

Z danych serwisu Allegro wynika, że szczyt zakupowy przypada zwykle na poniedziałek, 12–14 dni przed Wigilią. To właśnie w tym okresie Polacy kupują najwięcej i masowo ruszają do sklepów. Jeżeli chcecie tego uniknąć, to za jedyną opcją w tym roku jest zrobienie zakupów online, a w przyszłym po prostu pójście do sklepu wcześnie. Niektórzy robią na koniec listopada lub nawet wcześniej! Jeżeli chodzi o sprzedaż internetową - tutaj także nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, ponieważ dostawcy mogą nie dać rady z dostawą i produkty dotrą do nas, ale dopiero po świętach.

 

---- materiał płatny ----

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:Pozostałe