Elbląscy Mikołaje pobiegli dla Sandry

  • 08.12.2019, 14:37 (aktualizacja 08.12.2019, 14:56)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elbląscy Mikołaje pobiegli dla Sandry fot. Łukasz Nosarzewski
„Mam na imię Sandra i za rok pewnie będę maturzystką.” Tak przedstawia się Sandra – przesympatyczna młoda dziewczyna, podopieczna Hospicjum Elbląskiego, na rzecz której odbył się dziś (8 grudnia) bieg Mikołajów.

 

Elblążan nie trzeba specjalnie mocno zachęcać to tego typu charytatywnych akcji:

-"Zapisanych na bieg przez elektroniczne zapisy było 170 osób, ale pojawiły się dziś również osoby, które wpłaciły wpisowe bezpośrednio w biurze zawodów, także myślę, że w biegu weźmie udział około 200 osób"

- mówił nam Łukasz Piśkiewicz, prezes stowarzyszenia El-Aktywni.

" Z naszego doświadczenia już kilkuletniego widać, że takie akcje cały czas cieszą się dużym zainteresowaniem, w ubiegłym roku pomagaliśmy małemu dziecku, w tym roku wszystkie środki przekazujemy  na rzecz Sandry, podopiecznej Hospicjum Elbląskiego"

- dodaje Łukasz Piśkiewicz.

Sandra jest nastolatką, ale jej życie różni się od życia większości jej rówieśniczek. Dlaczego? Ponieważ, można by powiedzieć,  miała mniej szczęścia. Sandra urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, niedowładem kończyn, zespołem Arnolda-Chariego.

Sandra jest uczennicą IV LO, jednak ze względu na swoje choroby to nie ona chodzi do szkoły, a nauczyciele przychodzą do niej do domu i realizują program szkoły średniej.
 
Życie Sandry jest bolesne z powodu tych wszystkich chorób. Jednak przy wsparciu bliskich dzielnie walczy o godne życie. W codziennym funkcjonowaniu pomaga jej mama Beata i siostra Malwina. Robią wszystko co trzeba, z szacunkiem, wsparciu Zespołu Hospicyjnego. Mama Sandry to jedna z tych mam, które przez całe życie będą musiały walczyć o zdrowie ukochanego dziecka. Mama Sandry jednak sama poważnie choruje i coraz częściej to siostra Malwina opiekuje się Sandrą.

Bliscy nie są w stanie opłacać wszystkich wydatków związanych z potrzebami Sandry, więc proszą nas o pomoc. Najpilniej potrzebują łóżka medycznego i wsparcia finansowego w rehabilitacji Sandry, która jest niezbędna. Przed dziewczyną czwarta operacja kręgosłupa.

Mikołaje przebiegli dziś dla Sandry około 7 km chodnikami Elbląga, organizatorem biegu mikołajów jest Stowarzyszenie El-Aktywni.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaśka
Kaśka 09.12.2019, 19:05
Dla Sandry co jest na ul. Ogólnej????

Pozostałe