Młynary: Areszt za znęcanie się nad rodziną

  • 04.12.2019, 12:08
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Młynary: Areszt za znęcanie się nad rodziną
47-letni mężczyzna został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Wcześniej policjanci z Młynar przedstawili mu zarzuty znęcania się nad rodziną. Mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna znęcał się nad swoją żoną od 2016 roku. 47-latek został zatrzymany a w toku dochodzenia potwierdzono to, że sprawca pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, znęcał się psychicznie i fizycznie nad kobietą. Policjanci wnioskowali poprzez prokuraturę do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do tego i aresztował 47-latka.

Policjanci przypominają o tym, że znęcając się nad inną osobą nie pozostaniemy bezkarni a sprawca domowej przemocy odpowie z art.. 207 Kodeksu Karnego.

Kampania Biała wstążka

Do 10 grudnia trwa kampania kampania społeczna „Biała wstążka” ma ona na celu zwiększanie świadomości i wrażliwości na przemoc. Placówki oświatowe i świetlica środowiskowa przygotowują białe wstążki, gazetki, plakaty oraz konkursy promujące idee kampanii.

Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

Policjanci zachęcają do włączenia się w kampanię i noszenia na znak solidarności białych wstążek rozdawanych przez wolontariuszy. Białe wstążki zawisły także na drzwiach instytucji popierających kampanię. 7 grudnia 2019 (sobota) Zespół Interdycyplinarny M-GOPS w Młynarach wspólnie z policjantami poprowadzą w Młynarach kampanię Stop przemocy.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zeliger
Zeliger 05.12.2019, 21:55
Gdzie byla w czesniej ta policja Młynarska czekała do stopnia takiego tam gdzie nie powinni być są a tam gdzie trzeba czekają
Brak tolerancji
Brak tolerancji 05.12.2019, 13:24
Dlaczego jest mowa tylko o przemocy wobec kobiet?
bredny
bredny 08.12.2019, 01:52
Widza jedną stronę a nie widzą drugiej gdzie żona bezpodstawnie oskarża męża, znęca się psychicznie albo odbiera dzieci.

Pozostałe