Tymczasowy areszt za nielegalne posiadanie broni i amunicji

  • 18.11.2019, 14:40
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Tymczasowy areszt za nielegalne posiadanie broni i amunicji fot. policja w Braniewie
Trzy osoby zatrzymane, zabezpieczone granaty i ponad 500 sztuk amunicji, kilkanaście sztuk broni oraz liczne jej elementy – to efekt żmudnej pracy braniewskich kryminalnych. Decyzją sądu dwóch mężczyzn zostało już tymczasowo aresztowanych. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

Do pierwszego zatrzymania doszło pod koniec września 2019 roku. Wtedy kryminalni ustalili, że mieszkaniec powiatu braniewskiego może posiadać nielegalnie broń oraz zajmować się jej wyrabianiem.

Po zweryfikowaniu zgromadzonych informacji policjanci przystąpili do dalszych zdecydowanych działań. Na posesji należącej do 51-latka funkcjonariusze zabezpieczyli pochodzące najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej bagnety, 24 lufy karabinowe, magazynki, amunicję pistoletową, granaty F1 z zawartością materiałów wybuchowych oraz 255 sztuk amunicji karabinowej.

Podejrzany trafił do policyjnej celi, a parę dni później sąd uwzględnił wniosek śledczych i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Na tym jednak kryminalni nie poprzestali. Policjanci, którzy pracowali nad sprawą, sprawdzali dokładnie każdą informację, łączyli fakty i dzięki skrupulatnej pracy doprowadzili do ustalenia kolejnych podejrzanych. Do ich zatrzymań doszło w minionym tygodniu.

Tym razem funkcjonariusze ustalili, że broń nielegalnie posiadają również 49- i 69-latek. W trakcie przeszukań kryminalni zabezpieczyli pistolety maszynowe, karabiny automatyczne, karabiny maszynowe, liczne elementy luf z komorami zamkowymi oraz 299 sztuk amunicji.

Podejrzani o nielegalny proceder w miniony weekend stanęli przed sądem. Młodszy z nich trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące. Starszy natomiast został objęty policyjnym dozorem. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Źródło: Policja Braniewo

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ks
Ks 21.11.2019, 01:25
Zgadzam sie nic nie wolno miec a jak chcesz miec musisz placic i komora musi byc bez zamka cala polska ja tez lubie bron wiem cos o tym
podpis
podpis 18.11.2019, 22:48
To musiał być jakiś groźny terrorysta islamista... lub kolekcjoner, miłośnik historii... Prawdopodobnie nie strzelał i nie zamierzał tego robić. Pójdzie siedzieć za to ze kochał swoje hobby.
polak
polak 18.11.2019, 17:52
niech tą zajebistą pordzewiałą broń na wyposażenie weżmie sobie policja może wojsko , idiotyczne prawo i nadgorliwi policjanci , tych zatrzymali za zabicie na przejścu wypuścili KONSTYTUCJA mordy drą lewacki gnoje.

Pozostałe