Pożar sadzy w kominie przy ulicy Fałata w Elblągu

  • 15.11.2019, 12:33
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Pożar sadzy w kominie przy ulicy Fałata w Elblągu fot. mł. ogn. Paweł Król
14 listopada br. około godziny 11:00 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęła informacja, że w budynku wielorodzinnym przy ul. Fałata doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnym. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 w Elblągu.

 

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu pieca na paliwo stałe. Pożar ugaszono przy użyciu zestawu kominiarskiego oraz podaniu jednego prądu proszku gaśniczego do wnętrza przewodu kominowego. Pomieszczenia piwniczne sprawdzono miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla, który nie wykazał podwyższonych wartości.

W związku z brakiem dalszych zagrożeń działania zakończono. Przybyły patrol policji poinformował lokatorów o konieczności czyszczenia przewodów kominowych oraz ukarał mandatem.

Rozpoczął się sezon grzewczy. Strażacy apelują o sprawdzenie stanu urządzeń i instalacji grzewczych, w tym przewodów kominowych, dymowych i wentylacyjnych.

Na miejscu pracował jeden zastęp PSP z JRG nr 2 oraz jeden podnośnik hydrauliczny z JRG nr 1 w Elbląg, łącznie 7 ratowników, policja

.opracowanie: kpt. Piotr Woliński

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe