Strzelał do ptaków i kotów. Usłyszał wyrok i trafił do więzienia

  • 14.11.2019, 10:58
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Strzelał do ptaków i kotów. Usłyszał wyrok i trafił do więzienia
Pięć miesięcy pozbawienia wolności, zakaz posiadania zwierząt i kilka tysięcy złotych nawiązki na rzecz schroniska. Taki wyrok usłyszał 73-latek z Elbląga, który został skazany za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna strzelał z wiatrówki do kotów i ptaków, które zabijał lub ranił. Wczoraj został doprowadzony do aresztu śledczego.

 

Nawet kilkadziesiąt zwierząt mogło paść z ręki 73-latka, który na jednej z posesji w Elblągu strzelał z wiatrówki do gołębi, które sam hodował. Wśród ofiar były także kruki i koty, które były w zasięgu strzału karabinka.

Doprowadził także do okrutnej sytuacji, w której kot sąsiada wpadł we wnyki zastawione przez niego i w wyniku potrzasku stracił łapę. Omawiane sytuacje miały miejsce w 2018 roku i wcześniej. Jak ustalili śledczy z martwych zwierząt gotował posiłki lub karmił nimi swojego psa. W marcu br. jego sprawa miała finał w elbląskim sądzie, który skazał go na pięć miesięcy pozbawienia wolności, zakaz posiadania zwierząt na 7 lat i 4 tysiące złotych nawiązki na rzecz schroniska dla zwierząt w Elblągu.

Pomimo wyroku mężczyzna nadal hodował gołębie i tym samym złamał sądowy zakaz. Wczoraj (14 listopada) został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego w Elblągu, gdzie najbliższe 5 miesięcy spędzi w odosobnieniu. Nie był wcześniej karany.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grabarczyk
Grabarczyk 15.11.2019, 12:16
Strzelić mu teraz z ptaka,prosto w oko.
.....
..... 14.11.2019, 20:55
Sadysta

Pozostałe