Drogówka w Elblągu zapowiada na jutro akcję

  • 13.11.2019, 15:00
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Drogówka w Elblągu zapowiada na jutro akcję fot. Łukasz Nosarzewski/Ilustracja do tekstu
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przeprowadzą w czwartek (14.11) krajowe działania pod nazwą - „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”. Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na pieszych, którzy nie korzystają z elementów odblaskowych. Elbląskich policjantów wspierać będą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

 

Prawidłowe zachowania pieszych, to nie tylko korzystanie z elementów odblaskowych w czasie od zmierzchu do świtu i poza obszarem zabudowanym. Trzeba również zwrócić uwagę na prawidłowe zachowanie przy przechodzeniu przez jezdnię.

W tym przypadku pieszy ma obowiązek zachować szczególną ostrożności, zwiększyć swoją uwagę na tyle by móc szybko zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo. Wchodząc na przejście dla pieszych warto zdjąć kaptur z głowy, zakończyć rozmowę telefoniczną, czy wyjąć z uszu słuchawki.

- "To tylko niektóre przykłady niebezpiecznych zachowań pieszych, jakie policjanci obserwują na ulicach"

– mówi kom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. 

- "Podczas działań NURD funkcjonariusze ujawniają wiele wykroczeń, które piesi sami inicjują. Wśród nich jest: przechodzenie w miejscu niedozwolonym, przechodzenie na czerwonym świetle, czy wbieganie pod nadjeżdżający samochód"

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czarna
Czarna 14.11.2019, 18:11
Pieszych powinno sie karać i to ostro chodzą po nocy i wieczorem bez żadnych odblasków w okloicy Dębicy i Stobojów i myślą ,że kierowca ich widzi ,gdy pada i widoczność jest ograniczona. A nawet gdy nie pada to ich po prostu nie widać w ciemnym ubraniu.

Pozostałe