Kontrola z rekordem

  • 07.11.2019, 13:39
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Kontrola z rekordem fot. KAS Olsztyn
W ostatni weekend października 2019 r. na przejściu granicznym w Grzechotkach zjawił się obywatel Rosji podróżujący samochodem marki Mercedes ML 350. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz skierował pojazd do rewizji w Budynku Kontroli Szczegółowej.

 

Tam użyty do przeszukania pies służbowy Dina wskazał miejsca ukrycia papierosów. Okazało się, że były one praktycznie we wszystkich częściach pojazdu, w podłodze, zderzaku, nadkolach, klapie bagażnika, kokpicie, podłużnicach i progach pojazdu. Mercedes był profesjonalnie przygotowany do przemytu. Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 149 tys. sztuk papierosów.

Była to największa próba przemytu wyrobów tytoniowych na przejściu granicznym w Grzechotkach od czasu jego powstania. Przeciwko podróżnemu wszczęto postępowanie karne skarbowe, wystąpiono  też z wnioskiem do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. W konsekwencji Rosjanin przez najbliższe 3 lata nie wjedzie na terytorium Strefy Schengen.

Pojazd natomiast odholowano na celniczy parking.

Źródło: KAS

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tina
Tina 07.11.2019, 19:05
Toz ruskie nie woza parodia sluzby celnej 700k nie widza ale karton u karzdego
Hanno
Hanno 09.11.2019, 08:51
każdego

Pozostałe