Śmiertelnie potrącił dwie nastolatki. Sąd w Elblągu utrzymał wyrok

  • 02.11.2019, 10:41 (aktualizacja 02.11.2019, 10:57)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Śmiertelnie potrącił dwie nastolatki. Sąd w Elblągu utrzymał wyrok
Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał wyrok wobec Radosława G., który, prowadząc auto pod wpływem środków odurzających, śmiertelnie potrącił dwie 15-latki jadące na rolkach. Mężczyzna został prawomocnie skazany na 10 lat więzienia.

 

Sprawa trafiła do apelacji do Elbląga po odwołaniu pełnomocnika rodziców ofiar wypadku, który chciał wyższego wyroku.

– "Z punktu widzenia moich klientów, co podkreślałem już po wyroku pierwszej instancji, nie można mówić o tym, by jakikolwiek wyrok przywrócił sprawiedliwość. Ten, w moim przekonaniu, mimo wszystko mógł być surowszy"

- mówił dla TVN24 adwokat Bartosz Markowski. 

Jak podaje serwis informacyjny TVN24 Radosław G. ma również zasądzony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i ma zapłacić po 15 tys. złotych zadośćuczynienia dla rodziców obu ofiar.

Do zdarzenia doszło 3 kwietnia 2018 roku w Łąkorzu (warmińsko-mazurskie) . Około godziny 19:50 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Łąkorz na terenie gminy Biskupiec. Ze wstępnych informacji policjantów pracujących na miejscu wynikało, ze kierujący osobowym audi na prostym odcinku drogi potrącił dwie nastoletnie dziewczynki jadące na rolkach.

Pomimo przeprowadzonej akcji ratunkowej jedna z 15-latek zmarła na miejscu zdarzenia, druga została stamtąd zabrana karetką pogotowia, by następnie trafić na pokład helikoptera Lotniczego Pogotowania Ratunkowego i w konsekwencji do szpitala - niestety pomimo cały czas trwającej reanimacji nastolatka zmarła w trakcie transportu.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe