Przy cmentarzach w Elblągu robi się tłoczno. Policja zaczęła akcję "Znicz" [ZDJĘCIA]

  • 31.10.2019, 15:23 (aktualizacja 31.10.2019, 15:30)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Przy cmentarzach w Elblągu robi się tłoczno. Policja zaczęła akcję "Znicz" [ZDJĘCIA] fot. Łukasz Nosarzewski
Jak co roku z końcem października policjanci przygotowują się do wzmożonej pracy – szczególnie na drogach, związanej z masowym przemieszczaniem się osób chcących odwiedzić groby swoich bliskich. W tym roku działania pod hasłem „Znicz 2019” zaplanowane zostały w okresie od 31 października do 4 listopada, a więc od czwartku do niedzieli włącznie.

 

 Dziś policjanci w całym kraju rozpoczną działania „Znicz 2019”. W związku z tym, że wolny od pracy świąteczny dzień przypada w piątek, to dla wielu będzie to kolejny „długi weekend” i wielu będzie chciało go wykorzystać, odwiedzając swoich bliskich w odległych miejscach. Może to spowodować utrudnienia na drogach i większą liczbę zdarzeń drogowych. Blisko 2600 funkcjonariuszy – głównie policjantów, ale wspieranych m.in. przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, straż miejskich i gminnych i Straży Granicznej, będzie dbało o spokojny przebieg weekendu i służyć pomocą tam, gdzie będzie ona potrzebna.  

Tłoczno zaczyna się robić przy cmentarzu Dębica, na rondzie Łęczycka-Rawska-Grottgera policjanci kierują ruchem.

Na głównych trasach na Warmii i Mazurach, na drogach dojazdowych do miast oraz w okolicach wszystkich cmentarzy, policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy, zadbają o porządek w ruchu drogowym i bezpieczeństwo podróżujących. Kierowcy jednak muszą pamiętać o tym, że w pierwszej kolejności to oni sami odpowiadają za bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

Uwaga policjantów skupi się na eliminowaniu utrudnień w ruchu drogowym poprzez jego upłynnianie, szczególnie w miejscach, gdzie wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu oraz objęcie nadzorem głównych ciągów dróg w okresie występowania wzmożonego natężenia ruchu pojazdów. Większy ruch na drogach przy okazji takich uroczystości, realnie wpływa na ilość zdarzeń drogowych, z których niestety niektóre kończą się tragicznie. Blisko 1000 policjantów z komórek ruchu drogowego będzie dążyć do tego, by na jak najwcześniejszym etapie dyscyplinować lub wykluczać z ruchu drogowego kierowców, którzy będą stwarzać zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe