Wszystkich Świętych - komunikacja i organizacja ruchu w Elblągu

  • 24.10.2019, 12:26
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Wszystkich Świętych - komunikacja i organizacja ruchu w Elblągu
Zbliża się okres Wszystkich Świętych, czas kiedy odwiedzamy nekropolie i groby bliskich. Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu oraz ograniczoną liczbę miejsc parkingowych zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji zborowej. Poniżej przedstawiamy informacje o tym jak i czym sprawnie dotrzeć w najbliższych dniach na elbląskie cmentarze oraz jak zorganizowany będzie ruch w ich pobliżu. Przypominamy jednocześnie, że w dniu 1 listopada wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.

 

ORGANIZACJA KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W OKRESIE ŚWIĘTA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Z uwagi na przewidywany, wzmożony ruch pasażerski do cmentarzy od  26 października 2019 (sobota) planowane jest wzmocnienie komunikacji, szczególnie w kierunku cmentarza Dębica.

26 i 27 październik (sobota i niedziela)

Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia. Autobusy na liniach 6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.

Od godz. 9:00 do ok. 16:00  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:

na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Nowowiejską, Agrykola, Wspólną, Sienkiewicza, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6; powrót przez ul. 12 Lutego i Hetmańską);

na linii  nr  31 po swojej obecnej, okrężnej trasie przez ul. Królewiecką
i Fromborską;

na linii C  z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie linii nr 11);
28 - 31 października (poniedziałek – czwartek)

Wszystkie autobusy będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.

Od godz. 9:00 do ok. 16:30  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:

na linii 11 –  z al. Odrodzenia do cm Dębica (od godz. 9:00 do ok. 13:00);

na linii C - z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema do cm. Dębica (po trasie linii nr 11);

na linii  31 - po swojej obecnej, okrężnej trasie przez ul. Królewiecką i Fromborską;

1 listopada  (piątek)

W tym dniu (1 listopada 2019) wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.

Z uwagi na duże natężenie ruchu, 1 listopada autobusy oznaczone LITERAMI oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do DOLNEJ pętli przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone NUMERAMI tylko do GÓRNEJ pętli przy cm. Dębica.

Tradycyjnie, 1 listopada do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:

A – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie zbliżonej do trasy linii 6: pl. Słowiański –Teatralna- Sienkiewicza/ cm. Agrykola - Bema – Dębica, pętla DOLNA (powrót przez ul. 12 Lutego i Hetmańską);

B - (od 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica,
pętla DOLNA;

C – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie linii 11: al. Odrodzenia  - Hetmańska – Grunwaldzka – Mickiewicza - Bema – Dębica, pętla DOLNA;

H - (od 8:00 do ok. 18:00) ul. Ogólna – Konopnickiej – Piłsudskiego - Dąbka - Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Mickiewicza – Grunwaldzka – Grottgera - Łęczycka – Dębica, pętla DOLNA;

27 - (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie zbliżonej do trasy linii 17: al. Odrodzenia  - Fromborska – Królewiecka – Kościuszki - Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla GÓRNA;

40 - (od 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica,
pętla GÓRNA.

Ponadto, 1 listopada (piątek) od 8:00 do ok. 18:00 w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii 8 po trasie: Odrodzenia - Sienkiewicza – Skrzydlata.

Od 8:00 do ok. 18:00 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów na liniach nr 6 i 31 do górnej pętli przy cm. Dębica.

Tak jak w poprzednich latach, utworzone zostaną dwie dodatkowe linie, zapewniające dojazd z parkingów przy al. Grunwaldzkiej  (przy PWSZ oraz Hali Widowiskowo – Sportowej)  do pętli przy Dębicy.

Autobusy tych linii będą kursowały od 8:00 do ok. 18:00. Pętla linii K i 41 będzie zlokalizowana na parkingu, naprzeciw głównego wejścia do budynku PWSZ.

Linia K

Parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica (pętla DOLNA)

Linia 41

Parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica (pętla GÓRNA)

UWAGA!

1 listopada (piątek), autobusy linii 31 nie będą kursowały ulicą Królewiecką (przy szpitalu) i Fromborską.

Z uwagi na planowane zmiany w organizacji ruchu, 1 listopada autobusy linii 6 nie będą dojeżdżały do Stagniewa, za wyjątkiem pierwszego i ostatniego kursu.

Ponadto, 1 listopada autobusy linii 6, od godz. 8:00 do ok. 18:00 nie będą kursowały ul. Rawską i Grottgera.

1 listopada od godz. 8:00 do ok. 18:00 do górnej pętli przy cm. Dębica dojeżdżać będą dodatkowo autobusy linii 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach ze zwiększoną częstotliwością.

Od godz. 8:00 do ok. 17:00 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie także autobus linii 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), powrót przez Rawską do Dębowej.

Autobusy linii 11 kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, 1 listopada 2019, przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii 6, 8, 31, A i H. Natomiast na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywać się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą.

1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz na obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.

2 i 3 listopada (sobota i niedziela)

Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia. Autobusy na liniach 6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle
przy cm. Dębica.

Od godz. 9:00 do ok. 18:30 (sobota) i od godz. 9:00 do 16:00 (niedziela)  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów na linii  31, A, C i 27 (tylko 2.XI). W tych dniach autobusy będą kursować przez obie pętle przy cm Dębica.

 

Z uwagi na wzmożony ruch drogowy prosimy pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika, umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

1)      ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu

od dnia  31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.

Wjazd  będzie możliwy także dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner)  i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem  przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2  (tel. 55 239 -32-96)

2)      ul. Chrobrego

od dnia  31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.

na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

3)      ul. Tczewska

od dnia  31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.

(od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,

4)      na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza

będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

Miejsca postojowe w okolicy :

- parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)

- ul. Chrobrego  (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej),  na jezdni,  na odcinku  tymczasowo wyznaczonym jako  jednokierunkowy.

Uwaga

W dniach poprzedzających Święto 1.11.2019, jak i w kolejnych  dniach po tym dniu  na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko  z chodnika.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

1)      w sobotę  i niedzielę 26-27  października na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy ruch drogowy będzie odbywał się na niezmienionych zasadach.  

                 

2)       od czwartku  31 października od godz. 23 00 do  niedzieli  3 listopada do godz. 18 00  (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy  będzie jednokierunkowy.

 

3)      W piątek 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 22.00  na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:

a)  autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatne)

b)      taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.

c)służb miejskich i porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner)

d)      pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel.55 2341516.

e)      inne pojazdy np. mieszkańców ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej, czy osób niepełnosprawnych (za okazaniem dokumentów potwierdzających  uprawnienia ) będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.  

 

4)      dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony węzła DK 22 i DW 509.

 

5)      w dniu 1 listopada sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ul. Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą wyłączone, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować  Policja.

 Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

 ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo  wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na  jezdni (dojazd od  drogi   krajowej nr 22). 

 parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.  Ruchem będzie kierowała Policja.

Parkingi gruntowe – będą nieczynne.

Red.

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe