Niebezpiecznie szybka jazda. Policjanci z Elbląga zatrzymali prawo jazdy!

  • 18.10.2019, 11:56
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Niebezpiecznie szybka jazda. Policjanci z Elbląga zatrzymali prawo jazdy! fot. KMP Elbląg
W dwóch przypadkach kierujący pożegnali się na 3 miesiące z prawem jazdy. Pierwsze przekroczenie miało miejsce wczoraj w Kamionku Wielkim. Tam 43-letni mężczyzna kierujący audi jechał z prędkością 128 km/h czyli o prawie 80 km/h za szybko. Oprócz 500 złotowego mandatu stracił też na 3 miesiące prawo jazdy.

 

Inny przypadek to 62-latek kierujący osobowym volkswagenem zatrzymany w Nowym Dworze Elbląskim. Zmierzona przez policjantów prędkość wynosiła 105 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.

Za przekroczenie o 50 km/h prędkości w terenie zabudowanym kierowca straci prawo jazdy na trzy miesiące. Jest to znacznie dotkliwsza kara niż nawet wysoki mandat i może przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków na drogach – mówią policjanci.

Zgodnie przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się na prowadzenie auta, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy.

Na ten sam okres - 3 miesięcy - uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób (przekraczającą liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym).

Zaostrzenie przepisów ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fgjgf
fgjgf 21.10.2019, 18:52
grubośc lakieru 105 no to OK w granicach normy
Kolega
Kolega 19.10.2019, 18:58
Jaki teren zabudowany w tym nowym dworze celowo tam 50ke postawili do koszenia kierowcow milicja stoi tam regularnie
Zawodowy kierowca
Zawodowy kierowca 19.10.2019, 13:51
500 zl mandatu to zdecydowanie za mało. Trzeba być niespełna rozumu, żeby jechać 128 km/h w terenie zabudowanym! Powinno być mimimum 5000 mandatu za tak rażące wykroczenie. Pozdrawiam normalnych kierowców.
iNSP
iNSP 18.10.2019, 23:16
A poszanowanie godła państwowego nie istnieje ? jak można publikować takie brudne odznaczenia Panie starszy sierżancie sztabowy ? To tez trzeba przeprać .. INSP

Pozostałe