Rodzinne spotkanie w leśniczówce. Quiz, bieg i ognisko

  • 15.10.2019, 18:37
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Rodzinne spotkanie w leśniczówce. Quiz, bieg i ognisko
Policjanci dzielnicowi z Posterunku Policji w Młynarach asp. Tomasz Rębowski oraz sierż. szt. Tomasz Kirol na terenie kompleksu leśnego w Gardynach Leśniczówce przeprowadzili spotkanie profilaktyczne na temat bezpieczeństwa pieszych.

 

Spotkanie odbyło się w sobotę i miało na celu poprawę wiedzy nt. niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów. Rozmawiano w szczególności o korzystaniu przez pieszych z elementów odblaskowych oraz wymaganego oświetlenia przez rowerzystów. „Świeć przykładem, bądź widoczny” - tak brzmiało hasło spotkania.

Rozmawiano o znaczeniu bycia widocznym na drodze szczególnie podczas jesiennej aury. Wtedy też często są niekorzystne warunki atmosferyczne i szybko zapada zmierzch.  

- Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski, na których zakup dzielnicowy pozyskał pieniądze z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Młynarach

– mówi asp. Tomasz Rębowski dzielnicowy Posterunku Policji w Młynarach.

- Łącznie rozdaliśmy ponad 100 elementów odblaskowych.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Młynarach, Szkoły Podstawowej w Błudowie, rodzice uczniów, grono pedagogiczne szkół, mieszkańcy miasta i gminy Młynary. Łącznie było to około 80 osób.

Część uczestników wzięła również udział w zaplanowanych na ten dzień konkurencjach: biegu, marszu Nordic Walking lub przejeździe na rowerze do pomnika przyrody sosny „Grubej Kaśki”. Dystans jaki był do pokonania to 3,5 km. W spotkaniu aktywnie uczestniczyła także Burmistrz Młynar pani Renata Bednarczyk.

Po zakończonych konkurencjach sportowych  odbył się quiz na temat przepisów ruchu drogowego  pieszych i rowerzystów. Osoby , które udzieliły prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania otrzymywały upominki. Na koniec spotkania było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Spotkanie zorganizowano przy udziale Ośrodka Kultury w Młynarach, Burmistrz Miasta i Gminy Młynary, GKRPA w Młynarach oraz Nadleśnictwa Młynary. Partnerami spotkania były natomiast Szkoła Podstawowa w Młynarach i Szkoła Podstawowa w Błudowie oraz fundatorzy nagród Stanisław Szulich i klub sportowy Active Family Pasłęk.

Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe