Pożar w hali produkcyjnej przy ul. Łęczyckiej w Elblągu

  • 11.10.2019, 11:09
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Pożar w hali produkcyjnej przy ul. Łęczyckiej w Elblągu fot. mł. kpt. Łukasz Janecki
10 października br. około godziny 14:15 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęła informacja o pożarze w hali produkcyjnej znajdującej się przy ul. Łęczyckiej w Elblągu. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z jednostki ratowniczo – gaśniczej Nr 1 i 2 w Elblągu. W wyniku pożaru jeden z pracowników został poszkodowany.

 

Na miejscu strażacy zastali wyposażenie hali objęte pożarem, dodatkowym zagrożeniem dla pracujących wewnątrz ratowników była butla z mieszaniną dwutlenku węgla i azotu, narażona na działanie ognia.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na ognisko pożaru, co w efekcie doprowadziło do jego ugaszenia. Równolegle schładzano butlę, która uległa rozszczelnieniu.

Ze względów bezpieczeństwa dokonano kontrolowanego upustu gazu z butli. Ratownicy ze względu na duże zadymienie pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Hala została przewietrzona przy użyciu agregatu oddymiającego oraz sprawdzono kamerą termowizyjną miejsce wystąpienia pożaru wraz z sąsiednimi halami, celem wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. 

Do momentu przyjazdu ZRM poszkodowanemu pracownikowi była udzielna kwalifikowana pomoc medyczna. Przybyłemu na miejsce ZRM przekazano poszkodowanego mężczyznę, który został przetransportowany do szpitala.

W związku z brakiem dalszych zagrożeń działania zakończono. Przyczynę pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie.

Na miejscu pracowało pięć zastępów PSP z JRG nr 1 i 2 w Elblągu, łącznie 15 ratowników, policja, ZRM.

opracowanie: kpt. Piotr Woliński

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jac
Jac 11.10.2019, 13:37
Podziękowania dla strażaków za bardzo szybki przyjazd.

Pozostałe