Pożar w piwnicy budynku wysokiego przy ul. Władysława IV w Elblągu

  • 08.10.2019, 15:39
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Pożar w piwnicy budynku wysokiego przy ul. Władysława IV w Elblągu mł. kpt. Łukasz Janecki
7 października br. około godziny 22:15 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęła informacja o pożarze w piwnicy budynku wysokiego znajdującego się przy ul. Władysława IV w Elblągu. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z jednostki ratowniczo – gaśniczej Nr 1 w Elblągu.

 

Na miejscu strażacy zastali pomieszczenia piwniczne objęte pożarem (8 komórek lokatorskich). Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na ognisko pożaru, co w efekcie doprowadziło do jego ugaszenia.

Ratownicy ze względu na duże zadymienie pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Piwnica została przewietrzona przy użyciu agregatu oddymiającego oraz sprawdzono kamerą termowizyjną miejsce wystąpienia pożaru wraz z przyległymi pomieszczeniami, celem wykluczenia ukrytych zarzewi ognia.

Klatkę schodową  oraz mieszkania bezpośrednio znajdujące się nad piwnicą sprawdzono miernikiem wielogazowym, który nie wykazał przekroczonych wartości.

Przybyły na miejsce ZRM przebadał osoby ewakuujące się, które były narażone na działaniu dymu . W związku z brakiem dalszych zagrożeń działania zakończono. Przyczynę pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie..

Na miejscu pracowały trzy zastępy PSP z JRG nr 1 w Elblągu, łącznie 12 ratowników, Policja, ZRM. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał

opracowanie: kpt. Piotr Woliński

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lokator Wł IV 7
Lokator Wł IV 7 08.10.2019, 20:31
Kolejne podpalenie w tym samym budynku, podobnej lokalizacji piwnicy, schemat identyczny i 1 podpalacz, a Zarządca budynku nie podejmuje działañ zapewniających bezpieczeństwa mieszkańców. Panie Prezesie SM Sielanka czy monitoring przemysłowy CCTV w budynku jest tak kosztowną inwestycją. To może należałoby przeprowadzić sondaż w przedmiocie sprawy tak jak było to przeprowadzone przed montażem szlabanów. Opłacamy za obsługę szlabanów to i do czynszu można doliczyć obsługę monitoringu CCTV. Bezpieczeństwo mieszkańców i komfort zamieszkania jest najważniejszy. Proszę podjąć działania naprawcze nad bezpieczeństwem mieszkańców.
LOKATOR
LOKATOR 12.10.2019, 10:29
Tu wiecznie albo kradną albo podpalają. Monitoring by sie przydal w kazdej klatce.

Pozostałe