Kocie oczka to nie wszystko!

  • 08.10.2019, 14:38
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Kocie oczka to nie wszystko! fot. KMP Elbląg
Podczas przechodzenia przez jezdnię należy zachować szczególną ostrożność, zwiększyć uwagę i dostosować zachowanie do sytuacji zmieniających się na drodze – przypomina asp. Agnieszka Kudosz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

 

Od stycznia tego roku elbląska policja, na obszarze swojego działania, odnotowała 38 zdarzeń z udziałem pieszych. W ostatnim czasie, kiedy wcześniej zapada zmrok oraz opady atmosferyczne pogarszają warunki drogowe obserwujemy wzrost liczby tego typu zdarzeń.

Część wypadków z udziałem pieszych jest spowodowana wtargnięciem na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Przyczyną wypadku z udziałem pieszego jest najczęściej kompilacja kilku czynników leżących po stronie kierującego i pieszego.

Bardzo niebezpiecznym wykroczeniem jest brak elementów odblaskowych u pieszego idącego po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Taki, nieodpowiedzialny pieszy daje kierującemu bardzo mało czasu na odpowiedni manewr.

W tym tygodniu podczas krajowych działań policyjnych NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego), policjanci drogówki, poza ustawową reakcją na takie wykroczenia, przekazywali pieszym elementy odblaskowe i kamizelki.

Na jednym z najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych przy ul. Nowowiejskiej odbyły się ćwiczenia bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 12.

Źródło: KMP Elbląg

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe