Co się działo w tym mieszkaniu? Śledztwo w sprawie bitego chłopca trwa

  • 08.10.2019, 14:12
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Co się działo w tym mieszkaniu? Śledztwo w sprawie bitego chłopca trwa fot. Facebook
Prokuratorskie śledztwo w sprawie znęcania się nad 3- miesięcznym chłopcem trwa, podejrzany mężczyzna, który jest ojcem dziecka w dalszym ciągu przebywa w areszcie.

 

15 stycznia br. do szpitala w Elblągu z licznymi złamaniami trafił 3-miesięczny chłopiec, policja do tej sprawy zatrzymała 29-letniego mężczyznę - ojca chłopca. 

W połowie stycznia br. 3-miesięczny chłopiec trafił  do szpitala z licznymi złamaniami. Chłopiec doznał złamań rąk i nóg, złamania  były  wieloczasowe, czyli pochodzą z różnego okresu.

Biegli wykluczyli, to że chłopiec mógł cierpieć na wrodzoną łamliwość kości.

Prokuratura postawiła Dawidowi S. zarzut znęcania się nad nieporadnym trzymiesięcznym dzieckiem poprzez stosowanie wobec niego przemocy, co spowodowało u pokrzywdzonego obrażenia w postaci złamań kończyn , żeber , stłuczenia twarzy co naruszało prawidłowe czynności kończyn górnych i dolnych, narządu ruchu i układu oddechowego na okres przekraczający 7 dni, a ponadto sprawcy zarzucono, że w tym samym okresie znęcał się fizycznie i psychicznie nad zamieszkującą z nim wspólnie konkubiną.

Prokuraturze Okręgowej w Elblągu zadaliśmy kilka pytań dotyczących śledztwa. Pytaliśmy miedzy innymi, czy do sądu trafił już akt oskarżenia, czy podejrzany nadal przebywa w areszcie oraz spytaliśmy w jakim charakterze w tej sprawie występuje mama chłopa?

-" postępowanie pozostające pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Elblągu dotyczące znęcania się nad trzymiesięcznym dzieckiem i innych czynów pozostaje w toku. W sprawie trwają czynności procesowe. Wobec sprawcy zastosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Matka dziecka w śledztwie ma status świadka."

- poinformowała nas Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Przypomnijmy, że mężczyzna wcześniej wchodził już w konflikt z prawem:

"mężczyzna był notowany za przestępstwa narkotykowe"

- informował nas Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Za znęcanie się nad dzieckiem podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cv
cv 09.10.2019, 10:15
zabrać dziecko tej patologii i jemu i jej. narobili sobie dzieci-zabawek aby kase dostać i tyle w temacie. jeszcze im poprzycinać żeby nie mogli się rozmnażać
Qwdz
Qwdz 09.10.2019, 02:05
Podajcie gdzie mieszkał ten zwyrodnialec. Jak tam wróci to nie bedzie miał życia.
Kama
Kama 08.10.2019, 23:49
Patologia !!! Parodia !!!! Mamusia ma jedno dziecko z kryminalistą i drugie tak samo a do tego z tego co czytam sama siedziała no koszmar ! A co się dzieje z dzieckiem? Jak jego życie i zdrówko cos wiadomo ? Dziecko trafi pod opieke pseudo matki ?
Bolo
Bolo 08.10.2019, 22:04
Ja bym się jeszcze przyjrzał ,"niewinnej" mamusi! Nic nie jest jednoznaczne....
Dobra duszyczka
Dobra duszyczka 08.10.2019, 21:45
Sama jestem matka mam 2 letnie dziecko ale nie dałam bym mu zrobić krzywdy szkoda chłopca a jego tatuś powinien siedzieć więzieniu do końca świata. Niech dostanie za swoje za chłopa krzywdę niech zginie więzieniu
Przemek
Przemek 08.10.2019, 21:29
Grozi mu do 8 lat więzienia ?! Kara śmierci dla takiego dziada ! 3 miesięczne dziecko ,nie mogę tego czytać do dopiero wyobrazić siebie do te biedne dziecko musi przechodzić teraz. Życzę mu tego samego i zero pomocy !
Ja
Ja 08.10.2019, 20:54
Mamusia siedziala w wiezieniu a teraz wystepuje w charakterze swiadka hahaha patologia
Asia
Asia 08.10.2019, 16:13
Mamsia też już była karana za przestępstwa narkotykowe -taka kochana

Pozostałe