Teatr Sewruka w Elblągu zaprasza na ostatnie w tym roku „Czarownice z Salem”!

  • 01.10.2019, 11:01 (aktualizacja 01.10.2019, 11:07)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Teatr Sewruka w Elblągu zaprasza na ostatnie w tym roku „Czarownice z Salem”! fot. Wawro Photography
To ostatnia szansa żeby jeszcze w tym roku zobaczyć najnowszy spektakl Teatru, który swoją premierę miał 14 września. Sztukę Arthura Millera w Elblągu wyreżyserował Jan Buchwald. To jeden z najważniejszych tekstów dramatycznych XX wieku, a Teatr Sewruka aktualnie jest jednym z dwóch teatrów w całej Polsce, które posiadają licencję na wystawienie tej sztuki.

"Nie cieszy to, ale jest faktem, że Czarownice z Salem Arthura Millera znakomicie trafiają w klimat naszych czasów. I to zarówno w warstwie prezentującej stan wymiaru sprawiedliwości, tj. sądownictwa, poczynając od zideologizowania (nawet upolitycznienia) sędziów do ferowania wyroków zadowalających władze. Jak i w obrazie zbiorowości, grzęznącej w mrokach świadomości, obezwładnionej strachem, poddającej się prowokacjom i uprzedmiotowionej. To przecież świat w znacznym stopniu nasz, naszego czasu i naszego śnienia, gdy na świat wychodzą czarownice i upiory, korzystające z banicji rozumu i mnożących się podziałów. Rozpoznajemy w dramacie wszystkie podstawowe elementy odżywającego co jakiś czas średniowiecza (...) Słowem – widowisko w warstwie zawartości myślowej, jak i w kształcie stylistycznym należy do trwalszych osiągnięć elbląskiej sceny. Należy też do repertuaru sztuk uwodzicielskich, frasobliwych, odsłaniających psychologiczne źródła zła, mechanizmy odżywające w okresach, gdy rozum śpi. Dzięki wykonawcom rzecz toczy się w dobrym tempie zaś poziom prezentacji jest wyrównany" - fragment recenzji Obezwładnieni strachem Ryszarda Tomczyka.

Czarownice z Salem /The Crucible/

Właściciel praw – licencjodawca: The Arthur Miller 2004 Literary and Dramatic Trust

Autor: Arthur Miller • Przekład: Wacława Komarnicka, Krystyna Tarnowska • reżyseria: Jan Buchwald • Premiera: 14-09-2019

03.10 (czwartek), godz. 10.00

05.10 (sobota), godz. 18.00

06.10 (niedziela), godz. 17.00

http://bit.ly/bilety_do_teatru
 


--- patronat medialny ---

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:Pozostałe