Wcisła: Kanał przez Mierzeję będzie jak autostrada bez zjazdów

  • 30.09.2019, 16:01 (aktualizacja 30.09.2019, 16:18)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Wcisła: Kanał przez Mierzeję będzie jak autostrada bez zjazdów
"Budowa kanału, który nie kończy się w porcie w Elblągu, jest sprzeczna z samą ideą tej inwestycji. Przypomnę, że od pojawienia się koncepcji prof. Tadeusza Jednorała w 1996 roku – zawsze zakładano wykorzystanie portu w Elblągu. Kanał miał być przede wszystkim motorem rozwoju dla ówczesnego województwa elbląskiego, czy subregionu Zalewu Wiślanego, a jego głównym elementem był transport wodny, rozładowywany w porcie w Elblągu" - przekonywał podczas dzisiejszej konferencji prasowej senator Jerzy Wcisła.

 

"W internecie można znaleźć tysiące wypowiedzi prezesa PiS, premierów, ministra gospodarki morskiej, posłów i senatorów, którzy zapewnili, że budowa kanału przez Mierzeję uczyni z portu w Elblągu IV port RP ipt. eufemizmy. "

- mówił Jerzy Wcisła.

"I w kontekście tej historii i tych wypowiedzi decyzja o zakończeniu inwestycji przed portem w Elblągu wydaje się być sprzeczna z logiką. Który Rząd wydaje 2 mld zł na inwestycję i żałuje 100 mln zł, które umożliwią jej wykorzystanie? I pierwsze reakcje ze strony Rządu oraz polityków PiS reakcje sugerowały, że to nieprawda, ale „masowa akcja dezinformacji i manipulacji” i że pieniądze na tor wodny na rzece Elbląg się znajdują. Ale dokumenty mówiły coś innego."

- dodał Jerzy Wcisła.

Poniżej publikujemy pełny zapis z dzisiejszej konferencji prasowej:

 

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

r.k.
r.k. 03.10.2019, 14:37
Na bilbordach straszy Ela, głupie słowa twarz menela. Obok Jurek motorówka - "zapie. .ada" niczym mrówka. Wzrok pochmurny, twarz jełopa, widać rękę fotoszopa. I tak straszą nas mieszkańców : "razem, w kupie i tak mamy wszystkich w d. .ie"
karolek l
karolek l 01.10.2019, 12:47
i znów ten duet nierobów, jak oni mogą się jeszcze pokazywać i rwać się do koryta.!!!! co za tupet, POszli won z tego miasta
turban
turban 01.10.2019, 12:45
Proszę nie zwracac uwagi na obsesje tego POwskiego wichrzyciela. Jego jedynym dokonaniem jest likwidacja promu rzecznego na nogacie oraz POrazka w referendum kiedy to tak sterował rada miejska ze wpadli na gore lodowa i wszyscy poszli na dno. Facet w elblagu skompromitowany i raczej wysmiewany. Teraz probuje stworzyc wizerunek zatroskanego o Elblag. A tak naprawde chce aby to miasto sie nie rozwijalo i bylo gnojone przez olsztyn jak obecnie. Moja rada dla Elblazan. Pod zadnym pozorem nie glosowac na nikogo z PO. Tak bedzie lepiej dla nas. To ze przekop jest szansa wie kazdy rozsadny i trzezwo myslacy elblazanin. Niech wygra rozsadek, niech przegra wcisla.

pampi-Zawada
pampi-Zawada 01.10.2019, 12:44
APEL DO MIESZKAŃCÓW ELBLĄGA. Pan Senator Wcisła, musi odejść z Senatu , po przez wybory parlamentarne 13 października. Inaczej Nas zamęczy, kolejnymi latami swojego specyficznego i wybiórczego rozumowania. Gdyby przełożyć ilość słów Senatora na szpadle, to dawno by była przekopana mierzeja i pogłębione te nieszczęśliwe dwa kilometry kanału. W końcu tematami " wodnymi " zajmuje się aż 20 lat . Senator NIE jest skuteczny , jak się reklamuje a granie na lokalnym patriotyzmie , wydaje się " aktem desperacji " żeby zostać POnownie wybranym do Senatu ?? Rozumiem , że Ktoś może nie lubić PIsu , ale ... są też inne granice wytrzymałości intelektualnej wyborców . Pozdrawiam elblążan
Na tytuł trzeba zasłużyć.
Na tytuł trzeba zasłużyć. 01.10.2019, 19:00
PO takich Panach mój dziadek na konia wsiadał.
Mądra Polska
Mądra Polska 30.09.2019, 19:41
Może warto wyjaśnić Polakom skąd partie pozyskują pieniądze na tak kosztowne kampanie i dlaczego nie powinniśmy głosować na system dwupartyjny składający się z PO i PiS . Są tacy politycy i biznesmeni , którzy potrafią wyłudzić pieniądze z budżetu państwa, a większość z nas nie jest tego nawet świadoma...
ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTĘPCZA
https://madrapolska.blogspot.c…
PIRAMIDA FINASOWA PiS, GORSZA NIŻ AMBER GOLD
https://madrapolska.blogspot.c…

Pozostałe