Życie ma pierwszeństwo. Nowe przepisy w ruchu drogowym już od 1 listopada 2019!

  • 23.09.2019, 14:17
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Życie ma pierwszeństwo. Nowe przepisy w ruchu drogowym już od 1 listopada 2019! fot. OSP Jegłownik/Ilustracja do tekstu
Przepisy dotyczące tworzenia tzw. korytarzy życia mają wejść w życie 1 listopada 2019 r.

 

„Życie ma pierwszeństwo” – to hasło kampanii edukacyjnej skierowanej do polskich kierowców. Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat zasad tworzenia korytarza życia. Organizatorem kampanii jest działająca przy Ministrze Infrastruktury Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

"Zwiększenie bezpieczeństwa na drogach jest jednym z priorytetów rządu. W tym celu podejmujemy odpowiednie działania legislacyjne. Wiemy, że musimy nieustannie kształtować odpowiednie postawy Polaków – a to jest możliwe dzięki takim kampaniom jak „Życie ma pierwszeństwo”

– powiedział minister infrastruktury, przewodniczący KRBRD Andrzej Adamczyk.
 

„Życie ma pierwszeństwo” to nie tylko hasło kampanii. To przede wszystkim myśl, która powinna przyświecać każdemu polskiemu kierowcy:  co zrobić, by droga do celu była bezpieczna – zarówno dla nas samych, jak dla innych uczestników ruchu.  

Umiejętność tworzenia korytarza życia jest w tym kontekście niezwykle ważna. Rocznie na polskich drogach ma miejsce około 32 tysiące wypadków. Do każdego z nich muszą dojechać służby ratunkowe. Często na drodze straży pożarnej, pogotowia ratunkowego czy policji stają kierowcy, którzy nie wiedzą, jak prawidłowo  ustąpić służbom miejsca na drodze. 

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierowca ....
Kierowca .... 29.09.2019, 23:05
Powinni tego uczyc na wykladach praw jazdy a nie w większości pierniczą byle czas minął i niczego nie uczą ! Swoje odpękają a w praktyce bywa różnie !!!!
Dd
Dd 26.09.2019, 23:21
Dami$ ty to ***isz glupoty .
Niech wladza zajmie sie pierw drogami bo w braniewie ulica moniuszki wytelepie tak pacjeta ze organy mu sie przestawia , tak jak reszta drog . Nawet nie ma gdzie zjecha c . Krawezniki takie ze do polowy felgi drzewa przy drodze , albo rowy na 1,5 metra .
Kierowca
Kierowca 24.09.2019, 21:45
niech redakcja przejedzie się drogą Frombork - Braniewo najlepiej jeszcze w tym tygodniu ! Tam to jest dopiero korytarz !!!!!!!!!!! Polecam !
Dami$
Dami$ 24.09.2019, 11:50
Ludzie tyle lat nie potrafili się do tego dostosować to nawet nowe przepisy tego nie zmienią.
Niestety Polacy myślą tylko o sobie nie pomyślą że ta pomoc może jechać do ich najbliższych smutna prawda o naszych rodakach.

Pozostałe