Symulatory dachowania i zderzeń na festynie

  • 20.09.2019, 12:15
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Symulatory dachowania i zderzeń na festynie Ilustracja do tekstu
Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - ETZT. Tematem tegorocznej edycji będzie: bezpieczny ruch pieszy i rowerowy, a hasłem przewodnim „Chodź z nami”. W sobotę, 21 września odbędzie się przejazd rowerowy oraz festyn z licznymi atrakcjami.

 

Od 18 lat ETZT propaguje ekologiczne formy mobilności, takie jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Ma to na celu pokazanie różnorodnych korzyści, m.in.: poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza, tworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej, rozwój przedsiębiorczości lokalnej oraz zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów. Główne elbląskie obchody ETZT odbędą się 21 września. Podczas Elbląskiego Dnia Bez Samochodu odbędą się: przejazd i festyn rowerowy, na które zaprasza Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

– Przejazd długości 8 km zostanie przeprowadzony ulicami Elbląga. Startujemy o godzinie 10 z Placu Jagiellończyka, a skończymy na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Agrykola

– informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.
 
Trasa będzie biegła od placu Jagiellończyka, przez ulice: Karowa – Teatralna – 12 Lutego - Armii Krajowej – Pocztowa – Rycerska – Tysiąclecia – Grunwaldzka – Lotnicza (wiadukt) – Fredry – Malborska – Łódzka – Skrzydlata – Lotnicza – Grunwaldzka – Mickiewicza – Kościuszki – Agrykola – Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3.
  
W związku z powyższym informujemy, że 21 września w godz. 10 – 12 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na powyższych ulicach. W ramach zapewnienia bezpiecznego przebiegu przejazdu przewidziany jest udział służb Policji i Straży Miejskiej.
 
Po przejeździe między godziną 11 a 13:30 odbędzie się rowerowy festyn. Podczas festynu można będzie skorzystać z szeregu atrakcji, spośród których na szczególną uwagę zasługują symulatory: dachowania i zderzeń, jazda na bicyklach oraz na elektrycznych hulajnogach. Będzie także możliwość spaceru w alkogoglach i sprawdzenia się na rowerowym torze przeszkód.

– Dla tych zaś, co przyjdą bez rowerów przygotowaliśmy potyczki lekkoatletyczne dla dużych i małych, kolorowy deszcz, malowanie twarzy i malowanie na folii ,,stretch’’. Swoje stanowiska przygotują także służby mundurowe, a dla spragnionych czegoś dla ciała będzie kawiarenka i grill

– dodaje Marek Kamm.
 
Ogłaszamy także dwa konkursy – na najbardziej oryginalny, nietypowy retro rower oraz na najbardziej elegancki strój rowerowy. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas pikniku na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3. Czekają atrakcyjne nagrody!
 
Zbiórka uczestników na placu Jagiellończyka w najbliższą sobotę, 21 września. Ruszamy o godz. 10. Zapraszamy.

Źródło: MOSiR

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe