W tym roku ponownie spotykajmy się na Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur.

  • 19.09.2019, 10:06
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
W tym roku ponownie spotykajmy się na Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur. Fot. nadesłane
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego po raz dziewiąty organizuje doroczne spotkanie samorządowców zaangażowanych w promocję gmin, miast i powiatów. Festiwal odbędzie się w Mrągowie, w dniach 3-4 października. Tematem przewodnim 9 Festiwalu jest Kompetentna kadra – nowoczesny biznes – silny region.

Festiwal adresowany jest do władz samorządowych szczebla gminnego, miejskiego i powiatowego z województwa warmińsko-mazurskiego, do pracowników komórek zajmujących się promocją oraz rozwojem i inwestycjami, do przedstawicieli instytucji podległych samorządom, do pracowników instytucji regionalnych i lokalnych zajmujących się promocją oraz do przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu z województwa warmińsko-mazurskiego.

W powszechnej świadomości nasz region – warmińsko-mazurskie – wyróżnia się głównie dzięki walorom przyrodniczym i atrakcjom turystycznym. Mazury – CUD NATURY – to marka rozpoznawalna w całej Polsce. Jednak dla nas to za mało! Stawiamy na rozwój i postęp gospodarczy pozostający w zgodzie z naszym bogatym środowiskiem naturalnym. Wspieramy przedsiębiorców, ale także działania społeczne, edukacyjne, prozdrowotne, kulturalne, sportowe, pielęgnujemy dziedzictwo kulturowe i kulinarne, rozwijamy nowe kontakty międzynarodowe i dbamy o stare, zapraszamy do nas inwestorów. Tym wszystkim chcemy dzielić się podczas Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur.

W pierwszym dniu zaplanowane zostały dwie prelekcje, pierwsza poświęcona zagadnieniu kapitału ludzkiego jako waloru i źródła przewagi konkurencyjnej samorządu, druga – problemowi deficytu pracowników. Podczas zaplanowanych paneli dyskusyjnych, prowadzący będą prowokowali uczestników do wymiany opinii i doświadczeń dotyczących pracowników, wpływu ich wykształcenia i specjalizacji na samorząd lokalny i rozwój gospodarczy gminy czy regionu oraz dyskusji nad formułą, efektywnością i zasadnością kształcenia na zamówienie. Następujące po panelach dyskusyjnych prezentacje dobrych praktyk przybliżą uczestnikom dostępną w regionie ofertę edukacyjną i relacje między podażą specjalistów na rynku pracy a płynącym ze strony pracodawców zapotrzebowaniem. Po sesji plenarnej zaplanowano wizytę studyjną w Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Mrągowie. Drugiego dnia zapraszamy uczestników na warsztaty kompetencyjne, w których będą mieli okazję pozyskać praktyczną wiedzę na temat tego jak skutecznie komunikować się w oparciu o social media i markę miejsca oraz umiejętności pomocne w procesie przygotowania projektów realizowanych we współpracy między podmiotami publicznymi a sektorem prywatnym.

Gospodarzem 9 Festiwalu jest Gmina Miasto Mrągowo.

 

Szczegółowy program https://festiwalpromocji.pl/program/

 

- patronat medialny -

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:Pozostałe