Aktywne przejścia dla pieszych w Elblągu. Jutro rozpoczyna się ich montaż!

  • 10.09.2019, 13:41
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Aktywne przejścia dla pieszych w Elblągu. Jutro rozpoczyna się ich montaż!
W najbliższą środę (11 września) rozpoczną się prace montażowe przy tworzeniu dwóch nowych Aktywnych Przejść dla Pieszych. Mowa o przejściach przy dwóch ruchliwych ulicach, Al. Odrodzenia (na wysokości pawilonów handlowych „Jantar”) oraz przy Al. Grunwaldzkiej (na wysokości hal Elzamu).

 

 ramach Aktywnych Przejść dla Pieszych obie lokalizacje otrzymają dodatkowe oznakowanie wyposażone w czujniki ruchu, punktowe elementy odblaskowe, tzw. kocie oczka oraz nową nawierzchnię grubowarstwową w kolorze biało-czerwonym.

Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 120 tys. zł, z tego 100 tys. zł pochodzi z dofinansowania z ministerialnego programu „Razem Bezpieczniej”.

Prace, które tak jak w roku ubiegłym, realizować będzie firma Eurasfalt z Olsztyna potrwają  kilka dni, a ich realizacja będzie uzależniona od warunków atmosferycznych.

W obu lokalizacjach roboty będą prowadzone z zajęciem jednego pasa ruchu i dodatkowo z wyłączeniem ruchu pieszego na Al. Grunwaldzkiej. Prosimy o zachowanie ostrożności kierowców i pieszych.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.09.2019, 09:48
Dlaczego w tym miejscu nikt nie wpadł na to żeby od strony wieżowców zrobić wysepkę na obecnym lewym pasie, dorobić prawy pas w miejscu aktualnego chodnika, a chodnik wydzielić z pasa zieleni. Co dadzą kocie oczka jeśli nadal ludzie będą musieli biegać z jednej strony na drugą zamiast mieć możliwość zatrzymania się na środku? Lepiej zamontować kocie oczka i dorabiać sobie na mandatach za przejazd przed pieszym na przejściu jednoetapowym.
M@jd@n
[email protected]@n 12.09.2019, 09:23
Z za biurka wszystko widać bo d..y nie trzeba podnieść bo po co , namaluję i to wystarczy. A miasto zapłaci.
Maciej
Maciej 11.09.2019, 13:26
Polecam autorowi projektu przejechać się Al odrodzenia od strony zawady. Gruby betonowy słup latarni prawie idealnie zasłania znak za gruba kasę. Brawo projektant!!!!

Pozostałe