18-latka stanie przed Sądem w Elblągu w sprawie zabójstwa dziecka

  • 10.09.2019, 10:58
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
18-latka stanie przed Sądem w Elblągu w sprawie zabójstwa dziecka
2 września br. do Sądu Okręgowego w Elblągu skierowano akt oskarżenia przeciwko 18 letniej kobiecie, oskarżonej o pozbawienie życia narodzonego dziecka płci męskiej. Czyn zarzucany sprawczyni zakwalifikowano z art. 148 § 1 kk.

 

-"Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 7 marca 2018r. w jednej z miejscowości w Powiecie Nowomiejskim, gdzie nastąpiło fizjologiczne przedwczesne rozwiązanie ciąży. Dziecko urodziło się żywe. Jego śmierć nastąpiła w wyniku doznanych zmian urazowych. Podejrzana w toku śledztwa nie przyznała się do popełnienia zbrodni."

- poinformowała prokuratura okręgowa w Elblągu.

Jak podał Onet: w2018 roku 16-letnia wówczas Klaudia spod Nowego Miasta Lubawskiego przyniosła do szpitala w reklamówce swoje martwe dziecko. Twierdziła, że urodziło się nieżywe, ale przeczyły temu wyniki sekcji zwłok. Wskazały, że dziecko urodziło się żywe i w terminie 

-"W związku z podejrzeniem popełnienia zabójstwa, sprawę 16-latki prokuratura przekazała wydziałowi rodzinnemu w sądzie rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim. Decyzją sądu dziewczyna została umieszczona w ośrodku wychowawczym.

Prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim postawiła partnerowi 16-latki zarzut. 17-letni wówczas Karol B. odpowiadał przed sądem za nakłanianie i doprowadzenie do przerwania ciąży w sytuacji, gdy poczęte dziecko było zdolne do samodzielnego życia poza organizmem matki. Jak wskazał prokurator, zarzut dotyczył wcześniejszych sytuacji, bo chodziło o czas od lipca 2017 do marca 2018 roku.

W listopadzie 2018 roku Karol B. został skazany na trzy miesiące pozbawienia wolności. Sąd nałożył na niego także karę jednego roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie"

- informuje Onet.

-"Sprawca czynu z art. 148 § 1 kk podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności."

- przypomina prokuratura okręgowa w Elblągu.

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Irokez27
Irokez27 12.09.2019, 06:53
Śmierć za śmierć!

Pozostałe