Ponad 60 przekroczeń prędkości w weekend. Jednostka SPEED w Elblągu ma co robić!

  • 09.09.2019, 13:48
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Ponad 60 przekroczeń prędkości w weekend. Jednostka SPEED w Elblągu ma co robić! fot. pixabay/ilustracja do tekstu
Podczas minionego weekendu elbląska policja ujawniła ponad 60 przekroczeń dozwolonej prędkości.

 

Najwięcej przypadków przekroczenia prędkości elbląska policja ujawniła w piątek, bo aż 28, w tym było jedno 50+ - przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h zakończyło się dla kierowcy zatrzymaniem prawa jazdy.

W sobotę elbląska policja ukarała 21 kierowców, którzy przekroczyli prędkość, a w niedzielę 14.

Jak powiedział nam komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w piątek i sobotę na elbląskich drogach patrol sprawował zespół "SPEED".

 Przypomnijmy, od 19 lipca br. w całym kraju powołano zespoły „drogówki”, pn. „SPEED”, które mają ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Policjanci zespołu „SPEED”  działają na terenie całego garnizonu warmińsko-mazurskiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Jednak „piraci drogowi” mogą również zostać namierzeni poprzez pomiary statyczne za pomocą mierników prędkości z wizualizacją.

W skład Zespołu wchodzą policjanci z komórek właściwych do spraw ruchu drogowego z jednostek terenowych Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, posiadających przeszkolenie specjalistyczne w zakresie stosowania przyrządów kontrolno – pomiarowych i mających odpowiednie przygotowanie zawodowe oraz doświadczenie.

Zadaniem Zespołu SPEED jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń między innymi, takich jak: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowanie w obrębie przejść dla pieszych, a także innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierowca
Kierowca 09.09.2019, 23:13
Społeczniak, jak się patrzy...
A jak ktoś nie włączy świateł dziennych ,to też nie przypominasz "długimi " ?? Tylko mówisz do Halyny " Najbliższy patrol drogówki mu przypomni,zapłaci to się nauczy"
Gosc133
Gosc133 09.09.2019, 15:51
Przyglupy mrygaja swiatlami "ostrzegajac" ze policja stoi, a takie zachowanie to najwieksze skur#####stwo!ktos kto zapie####a powinien zostac zlapany zanim kogos zabije.
Pimyslcie o tyn dzbany.

Pozostałe