W Elblągu będzie jeszcze więcej kontroli trzeźwości. Jest taka konieczność

  • 04.09.2019, 12:44
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
W Elblągu będzie jeszcze więcej kontroli trzeźwości. Jest taka konieczność
Policjanci z elbląskiej drogówki zapowiadają jeszcze więcej kontroli trzeźwości kierowców. W minioną sobotę podczas działań „Trzeźwy poranek” w jednym czasie zatrzymano, aż 5 kierowców po alkoholu. Policjanci reagują na każdy sygnał i zapowiadają również kontrole pod zakładami pracy.

 

W ciągu jednej akcji policjanci kontrolują kilkuset kierowców pod kątem alkoholu i narkotyków. Od początku 2019 roku funkcjonariusze ruchu drogowego z Elbląga sprawdzili aż 44 885 kierujących. Wśród nich 295 było pod wpływem działania alkoholu lub środka odurzającego. 

Pomimo częstych działań, restrykcyjnych przepisów i surowych kar, nadal zdarzają się ci, którzy nie boją się wsiąść za kierownice „po kieliszku”, czy po zażyciu narkotyków. Funkcjonariusze mają do tych kontroli odpowiedni sprzęt i w pełni go wykorzystują. Reagują na każdy sygnał, nawet anonimowy. Dzięki temu, wielu nietrzeźwych prowadzących, zostało wyeliminowanych z ruchu. W ten sposób policjanci chronią mieszkańców przed skutkami brawurowej jazdy takich nieodpowiedzialnych kierowców. 

Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi policjanci rozszerzają kontrole trzeźwości. Oprócz tradycyjnych badań na drogach i na ulicach, będą one odbywać się cyklicznie pod zakładami pracy, urzędami, instytucjami użyteczności publicznej. 

Przypominamy, że zawsze można zadzwonić pod 112 lub 997, a także powiadomić mailowo ([email protected]) o podejrzeniach związanych z nietrzeźwym za kierownicą. 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe