Koalicja Obywatelska w Elblągu zarejestrowała listy

  • 02.09.2019, 13:28
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Koalicja Obywatelska w Elblągu zarejestrowała listy fot. Łukasz Nosarzewski
Koalicja Obywatelska w Elblągu zarejestrowała pełną listę do Sejmu oraz Senatu. "Dziękuję naszym wyborcom i sympatykom, którzy złożyli podpisy na naszych listach poparcia, do Sejmu mieliśmy ponad 10 tysięcy podpisów przy wymaganych 5 tysiącach" - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Michał Missan, szef Sztabu Wyborczego.

 

"Kończy się pewien etap kampanii wyborczej, mianowicie rejestracja list. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli podpisy na naszych listach, mam nadzieję, że również zagłosują na nas 13 października. Dziękuję również tym, którzy zbierali podpisy, wiem że niektóre komitety miały z tym problemy, u nas to poszło gładko. Teraz będziemy mogli się skupić na spotkaniach z wyborcami, po to żeby rozmawiać o naszym programie, nie przestajemy podróżować po naszym okręgu"

- mówił Jacek Protas.

Koalicja Obywatelska korzystając z tego, że rozpoczął się rok szkolny zaprzeczyła doniesieniom medialnym o planowanych podwyżkach dla nauczycieli:

- "Dziś usłyszałem z ust od ministra Piątkowskiego, że w przyszłym roku nauczyciele mogą spodziewać się podwyżek. Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie, że w projekcie budżetu, który został złożony nie ma ani złotówki na podwyżki dla nauczycieli. Jest to albo kłamstwo przedwyborcze ministra, albo te podwyżki spadną na budżety samorządowe, czego też po PiS-ie można się spodziewać"

- mówił Jacek Protas.

Senator Jerzy Wcisła powiedział, że Koalicja Obywatelska nie zgodzi się na to, że na samorząd są spychane te rzeczy, z którymi nie radzi sobie rząd:

"Okazuje się, że rząd podnosi płace minimalne, a płaci te płace samorząd, tak jest w przypadku szkoły.(..) My jesteśmy teraz w takiej sytuacji, że samorządy dokładają do subwencji, żeby w ogóle oświata funkcjonowała i to już jest chore"

- mówił Jerzy Wcisła.

Senator Jerzy Wcisła odniósł się również do obecnej sytuacji nauczycieli:

- "Pamiętamy te wiosenne strajki, które ich bardzo drogo kosztowały, dziś oni są w wielkiej rozterce, czy walczyć o swoje, czy sobie odpuścić nie wierząc, że ten rząd  może ustąpić pod pręgierzem strajku" (..) Ja chciałbym jednak, żeby nauczyciele wywalczyli dobrą swoją pozycję, bo w państwie w którym policjant żyje lepiej od nauczyciela, to państwo zmierza ku totalitaryzmowi"

Łukasz Nosarzewski

 

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xzz
xzz 03.09.2019, 11:54
już na nich patrzeć nie można, obłudnicy, POszli won z tego miasta!
Tak dla żartu.
Tak dla żartu. 02.09.2019, 18:45
Timur i jewo kamanda ha!ha!
tadek
tadek 02.09.2019, 14:59
to tu o tym nie słyszeli https://wybory.gov.pl/sejmsena…

Pozostałe